22.02.2018,12:15
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yapay zekayı, ufukta görünmeyen noktalara ulaştıracağız'
Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc. ve SenseTime Group Limited, geleceğin mobil ve IoT cihazları için yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) alanlarında birlikte çalışmaya başladıklarını duyurdu.
 
Qualcomm Snapdragon’ın kullanıcı temelli yapay zeka teknolojisine yönelik gelişmiş heterojen programlama yetkinlikleri sağlayan birinci sınıf ve üst kademe platformlarını, SenseTime’ın makine öğrenimi modelleri ve algoritmalarıyla birleştiren bu anlaşma, iki şirketin uzmanlıklarından beslenecek.
 
Şirketlerin inovatif görüntüleme ve kamera temelli görüntü işleme gibi alanlarda, cihaz içi yapay zekanın gelişimine ve bilinirliğine yön vermesi bekleniyor.
 
SenseTime kurucu ortağı ve CEO’su Dr. LiXu iş birliğiyle ilgili olarak; “Bir yapay zeka ekosistemi yaratabilmek için çeşitli endüstrilerden farklı aktörlerin elini taşın altına koyması gerekiyor.
 
SenseTime ve Qualcomm Technologies arasındaki stratejik iş birliği, algoritmalarımız ile Qualcomm Technologies’in işlemcilerini bir araya getirerek cihaz içi zekanın önünü açacak.
 
Birlikte çalışarak yapay zekayı şu an ufukta görünmeyen noktalara ulaştırıp bu teknolojilere yön vereceğiz.
 
Stratejik ortaklığımız tüm yapay zeka ekosistemi için bir dönüm noktası olacak” dedi. 
 
Qualcomm Technologies Inc. Ürün Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Keith Kressin ise; gelişmeleri şöyle değerlendirdi:
 
“Qualcomm on yılı aşkın bir süredir yapay zeka konusunda çok önemli araştırmalar gerçekleştiriyor.
 
Bugün Snapdragon mobil platformlarını kullanan cihazların hepsi cihaz içi yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor.
 
SenseTime ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin sonuçlarını dört gözle bekliyor, yeni ve heyecan verici cihaz içi yapay zeka özelliklerini mobil cihaz sahibi milyonlarca insana ulaştıracağımıza inanıyoruz.”
 
Qualcomm Hakkında;
 
Qualcomm’un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor.
 
3G ve 4G’ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G’ye giden yolda öncülük yapıyor.
 
Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor.
 
Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar.
 
Qualcomm Incorporated’ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT’nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?