23.11.2017,19:39
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'İnovatif bakış açısı,dijitalleşen dünyada değişime ayak uydurmanın en önemli parçası'
Eğitim sektörünün dünyaca ünlü markası olan GESS fuar ve konferansları Türkiye’de ilk kez 19-21 Ekim tarihleri arasında düzenlendi.
Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenen, Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Konferansı (GESS Turkey), eğitim sektörünün yeni ürün ve teknolojilerini ziyaretçileriyle buluşturdu. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknoloji Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın açılış konuşmasını yaptığı WOW İstanbul Kongre ve Kültür Merkezi´ndeki fuarda, 2017 Haziran ayında ilk sayısı yayınlanan İnovasyon Kültürü Dergisi de yer aldı.
 
Eğitim sektörünün en yeni ürün ve teknolojilerinin yanı sıra farklı içerikleriyle sektöre yeni bir bakış kazandıran, aralarında dünyaca ünlü konuşmacıların da yer aldığı etkinliklerle eğitim sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuarda; “Okulda İnovasyon” konulu bir konuşma yapan İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü ve İnovasyon Kültürü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Biriz Kutoğlu, yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak ve yeni düşünceler üreterek hayal gücünün yanında tasarlama ve üretim kültürü kazanılması gerektiğini belirtti.
 
Yenilikçi ve uygulanabilir fikirlere sahip genç beyinlerin yaşamda aktif bir şekilde rol almaları ve fikirlerini yaymaları gerektiğini dile getiren Kutoğlu, hızla dijitalleşen dünyada hemen hemen birçok sektörün bu değişime ayak uydurması gerektiğini, inovatif bakış açısı kazanmanın da bunun en önemli parçası olduğunu dile getirdi. 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay