20.02.2018,05:01
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'İnovatif bakış açısı,dijitalleşen dünyada değişime ayak uydurmanın en önemli parçası'
Eğitim sektörünün dünyaca ünlü markası olan GESS fuar ve konferansları Türkiye’de ilk kez 19-21 Ekim tarihleri arasında düzenlendi.
Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenen, Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Konferansı (GESS Turkey), eğitim sektörünün yeni ürün ve teknolojilerini ziyaretçileriyle buluşturdu. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknoloji Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’nın açılış konuşmasını yaptığı WOW İstanbul Kongre ve Kültür Merkezi´ndeki fuarda, 2017 Haziran ayında ilk sayısı yayınlanan İnovasyon Kültürü Dergisi de yer aldı.
 
Eğitim sektörünün en yeni ürün ve teknolojilerinin yanı sıra farklı içerikleriyle sektöre yeni bir bakış kazandıran, aralarında dünyaca ünlü konuşmacıların da yer aldığı etkinliklerle eğitim sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuarda; “Okulda İnovasyon” konulu bir konuşma yapan İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü ve İnovasyon Kültürü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Biriz Kutoğlu, yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak ve yeni düşünceler üreterek hayal gücünün yanında tasarlama ve üretim kültürü kazanılması gerektiğini belirtti.
 
Yenilikçi ve uygulanabilir fikirlere sahip genç beyinlerin yaşamda aktif bir şekilde rol almaları ve fikirlerini yaymaları gerektiğini dile getiren Kutoğlu, hızla dijitalleşen dünyada hemen hemen birçok sektörün bu değişime ayak uydurması gerektiğini, inovatif bakış açısı kazanmanın da bunun en önemli parçası olduğunu dile getirdi. 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomisinde kritik sektör tanımı yapmam gerekirse bugünkü koşullarda birinci sıraya tarımı, ikinci sıraya turizmi, üçüncü sıraya da yazılımı koyarım.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?