23.11.2017,19:37
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Kitap / Anlatmak Eğitim Değildir
TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği tarafından her sene Ekim-Kasım aylarında gerçekleşen Eğitim ve Gelişim Zirvesi, bu sene “İşimiz Gücümüz SEN” temasıyla kurumsal eğitim ve gelişim dünyasını buluşturdu.
 
Zirvede sunulan zengin içerikle bu alanda çalışan ve zirveye katılan tüm konuklara bir fayda yaratmayı, vizyon sunmayı, sektörün gelişimine katkı sağlamayı; öğrenme ve gelişime kafa yoran, emek harcayan profesyonelleri bir araya getirerek bilgi alışverişini ve paylaşımları desteklemeyi amaçlayan TEGEP, eğitim ve gelişimin nabzını yedinci kez Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde tuttu.
200’ün üzerinde farklı kurumdan, 500’ün üzerinde profesyonelin izleyici olarak katıldığı zirvede, 24 farklı oturumda, 30 konuşmacı yer aldı.
 
Acıbadem Üniversitesi’nde gerçekleşen TEGEP 7. Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde, “İşimiz Gücümüz SEN” teması çerçevesinde; öğreneni merkeze alan, eğitim profesyonellerine disiplinlerarası bir yaklaşımla vizyon sunan bir zengin içerik sunuldu.
 
TEGEP 7. Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde yurt dışından üç önemli konuşmacının yanı sıra; üst düzey yöneticilerden, akademisyenlerden, bu alandaki farklı konularda uzmanlıkları olan kişilerden ve hatta öğrencilerden oluşan birbirinden değerli konuşmacı, izleyicilerle buluştu.
Zirve’ye yurt dışından katılan ana oturum konuşmacıları; 
 
Boston Consulting Group’un(BCG) İtalya, Yunanistan ve Türkiye’de Liderlik ve Değişimden Sorumlu Yöneticisi Anna Simioni; PTHR’nin kurucusu ve TEDx konuşmacısı Perry Timms ve Octalysis Grup Genel Müdürü Joris Beerda idi. 
 
Türkiye’den ise; haberci Emin Çapa; ünlü sinirbilimci Prof. Dr. Sinan Canan; Siemens eski Genel Müdürü, Etik ve İtibar Derneği Kurucu Başkanı Ali Rıza Ersoy; Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura; Kramp’ın kurucusu Ahmet Akın; Atölye’nin kurucusu Kerem Alper; Netmarble CEO’su Barış Özistek; disiplinler arası tasarımcı Mehmet Gözetlik; Prof. Dr. Haluk Gürgen, Nöbetçi Felsefeci Zeki Taş, Erhan İmamoğlu, Zekeriya Beşiroğlu, Gözde Berber Özbalaban, Emre Güleçoğlu, Oğuz Benlioğlu, Melek Pulatkonak ve Koray Tamerk zirvenin değerli konuşmacıları idi.
 
TEGEP, zirvede yaklaşık 10.000 çalışanıyla gerçekleştirilen, eğitim tercihleri ve ihtiyaçlarına yönelik sonuçları içeren araştırmanın sonuçlarını paylaştı.
Ayrıca zirvede TEGEP’in ilk kitap yayını olan, eğitim ve gelişim profesyonelleri ile eğitmenler için harika bir rehber niteliğindeki “Anlatmak Eğitim Değildir” kitabının lansmanı gerçekleşti ve kitap satışa sunuldu. 
 
TEGEP 4. Öğrenme ve Gelişim Ödülleri takvimi de zirvede açıklandı.
 
Bu sene dördüncü kez gerçekleşecek olan ve Türkiye’nin eğitim ve gelişim alanındaki en iyi projelerinin yer alacağı süreçte başvurular başladı.
 
Ödüller Haziran ayındaki 2. Kurumsal Akademi Zirvesi’nde açıklanacak.
 
Türkiye’nin kurumsal eğitim ve gelişim alanındaki en kapsamlı zirvesiyle ilgili detaylı bilgiye, zirvenin resmi web sayfası olan www.egitimvegelisimzirvesi.com üzerinden ulaşabilirsiniz.
 
TEGEP Hakkında;tegep ile ilgili görsel sonucu
 
TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği; kurumlar, eğitimciler, akademisyenler ve eğitim alanlardan oluşan paydaşları ile iş birliği içinde fikir üretip, araştırma ve geliştirme yapıp, ilkeler belirleyerek, ülkemizde öncü ve yerel bir öğrenim kültürünün toplumda yayılmasını sağlamak misyonu ile yola çıkmış; öğrenme kültürünü toplumun tüm katmanlarına yaymayı ise; vizyon olarak belirlemiş olan bir dernektir.
 
http://www.tegep.org/
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay