19.03.2018,02:18
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Çin, finans sektörünün dışa açılma düzeyini yükseltecek'
Çin'in en üst siyasi danışma organının yıllık toplantısı sözcüsü, ülkenin dışa açılma kapsamının daha da genişletileceğini söyledi.
Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 13. Ulusal Komitesi 1. Toplantısı Sözcüsü Wang Guoqing, başkent Beijing'de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
ABD'li bir hükümet yetkilisinin, Washington'un Çin'in Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) katılmasını desteklemesinin yanlış olduğu değerlendirmesine Beijing'in nasıl baktığı sorusuna yanıt veren sözcü, Çin'in daima dışa açılma politikasını izlediğini vurgulayarak, dışa açık küresel ekonomiyi destekleyen Çin'in, çok taraflı ticaret sisteminin destekçisi, inşacısı ve katılımcısı olduğunu belirtti.
 
DTÖ'nün önemli üyelerinden Çin ile ABD'nin, örgütün kurallarını ve otoritesini koruması gerektiğini ifade eden Wang, adil ve açık bir çok taraflı ticaret sisteminin desteklenmesi gerektiğini söyledi.çin finansal piyasaları ile ilgili görsel sonucu
 
Çin'in kapısının önümüzdeki dönemde daha da açık olacağını vurgulayan sözcü, Çin'in uluslararası ticaret kurallarıyla kenetlenmeyi hızlandırmanın yanı sıra, piyasaya giriş şartlarını gevşeterek finans sektörünün dışa açılma düzeyini yükselteceğini söyledi.
 
Çin'in ayrıca; cazip bir yatırım ortamı sağlamaya çalışacağını kaydeden sözcü, daha açık Çin piyasasının küresel kalkınmaya da daha büyük katkılar yapacağına inandıklarını sözlerine ekledi.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?