22.02.2018,02:06
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türk’e pasaportla, Yunan’a serbest
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetleri döneminde başımıza gelmeyen kalmadı.

Artık kendi topraklarımıza, kendi vatanımıza pasaportla giriyoruz. Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin, 17 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını, Yunanistan’a alenen teslim etmesinin bedelini ödüyoruz. İzmir Milletvekili Binali Yıldırım bile kendi seçim bölgesindeki Koyun Adası’na pasaportla girebildi.

Türk vatandaşlarının pasaportla girebildiği Türk topraklarına, Yunan vatandaşları pasaportsuz giriyor. Binali Yıldırım’ın, Yunan Polisi ve Yunan Gümrük Memurlarının kontrolünden geçerek pasaportla girdiği İzmir’in Koyun Adası’na, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Tellidis, hiçbir engelle karşılaşmadan pasaportsuz girdi. Tellidis ile ilgili haberler,Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinde yayımlandı.

Korgeneral Tellidis, 11 Mayıs 2016’da, hiçbir engelle karşılaşmadan, askeri helikopter ile Türk hava sahasını tam 6 mil ihlal ederek İzmir’in Koyun Adası’na geldi. 

Türk toprağı olan Koyun Adası’na pasaportsuz giriş yapan Tellidis, adada bulunan işgalci Yunan askerlerini denetledi. Türk Kara Kuvvetleri ve Ege Ordusu Komutanlığının korumak ve savunmakla görevli olduğu Koyun Adasına bir tabur Yunan askeri yerleştirilmiş. 96.Yunan Milli Muhafız Tabur Komutanlığının sorumluluğuna verilen Koyun Adası, Türkiye’ye yönelik bir harekâtta kullanılmak üzere ileri karakol haline dönüştürülmüş. Ada, silah ve mühimmat deposu haline getirilmiş.

Korgeneral Tellidis, İzmir’in Koyun Adası’nı yolgeçen hanına çevirdi. Adaya ilk defa 21 Ağustos 2015’de gelen ve Yunan bayrağı altında poz veren Tellidis, dokuz aylık süre içinde Koyun Adası’na tam 4 sefer geldi. Tellidis’in, Türk topraklarına pasaportsuz olarak giriş ve çıkışına, Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin sessiz kalması, birçok soruyu beraberinde getiriyor.

Balkan Savaşı sırasında işgal edilemeyen ve Lozan’da verilmeyen Koyun Adası, Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin Yunanistan’a alenen verdiği 17 adaarasında bulunuyor. Adanın Yunanistan’a teslim edilmesinden sonra, Fener Rum Patrikhanesi ve Yunanistan işbirliği ile Koyun Adasına çok sayıda kilise inşa edildi. Kilisedeki papazlar, İstanbul Fener Rum Patrikhanesi tarafından atanıyor. Adanın girişindeki bir kayalığın üzerine dev bir haç yerleştirildi.Koyun Adası’nda bir tek cami yok, ezan sesi hiç yok. Koyun Adası, çan sesleri ile inim inim inliyor.

TAYYİP ERDOĞAN FETİHLE HESAPLAŞIYOR VE BİZANS’I YENİDEN İNŞA EDİYOR !

Ege Denizi ve Akdeniz’deki adalarımızı Yunanistan’a alenen teslim eden Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul’da icra edilen fetih törenine katılması tam bir aymazlık örneğidir. Türkiye’yi bölerek toprak kaybetmesine neden olan Erdoğan, hangi yüzle fetih törenine katıldı?

 

Erdoğan tören sırasında yaptığı konuşmada “fetihle hesaplaşma bitmedi” dedi. Fetihle hesaplaşan ve Bizans’ı yeniden inşa eden Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisidir. Erdoğan’ın Bizans Yol Haritasına göre yaptığı icraatlar kamuoyu tarafından bilinmektedir.

 

ERDOĞAN’IN BİZANS YOL HARİTASI

*2004 yılında, Türk vatandaşı olmayan 6 Metropolit Fener Rum Patrikhanesine atandı. Patrikhane bu metropolitlerin 2 tanesiniRum cemaatin olmadığı İznik ve Bursa’ya atadı. Bursa Metropoliti, 2011 yılında Bizans Dönemi Bursa haritası ile Yunanca ve İngilizce broşürler bastırdı.( Anayasa’nın 90.Maddesi ihlal edildi)

*2004 yılında 17 ada ve 1 kayalık alenen Yunanistan’a verildi. Türkiye Cumhuriyeti batıdan bölündü. Cumhuriyet döneminin ilk ve en büyük toprak kaybı yaşandı. Bizans’ın günümüzdeki temsilcisi Yunanistan’ın toprakları genişledi.( Anayasa’nın 3.Maddesi ihlal edildi)

*Türkiye’de bulunan Bizans kiliseleri, Milletimiz’in verdiği vergilerle onarılıyor.

*Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 05 Temmuz 2012’de Fener Rum Patrikhanesini ziyaret ederek Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması için destek verdi.

*Yunanistan ile birlikte adaların işgaline ortak olarak Lozan’ı ihlal eden ve TCK 302 suçu işleyen Patrik Bartholomeos’a, 19 Aralık 2013’de, Boğaziçi Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

*Batı Trakya’da ve Rodos, İstanköy Adalarında, 2011-2013 yılları arasında toplam 33 Türk Okulu kapatılırken, Gökçeada da, 2013’de Rum İlkokulu, 2015’de Rum Ortaokulu ve Lisesi açıldı. ( Anayasa’nın 90.Maddesi ihlal edildi)

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?