24.11.2017,21:52
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ağlayın halinize
04052015-unnamed-142917.jpg
JALE YANILMAZ
Erkek olup da “Erkekler ağlamaz” manifestosu yüzüne yüzüne okunmamış kaç kişi vardır? Belki çok az, belki de hiç.

Oysa bugün tam zamanı ağlamanın. Ağlayın erkekler halinize, hallerinize. Ben olsam ağlardım hüngür hüngür.

 

Çünkü, dün sizi “aslan oğlum, koç evladım, yiğit paşam” diye yere göğe sığdıramayan, kız kardeşinizi neredeyse hizmetkarınızmış gibi hizmetinize sunan, anadan üryan deste deste fotoğraflarınızı albümlere dolduran, “göster bakıyım amcana, teyzene” diyerek bedeninizi kamuya açan, size layık olacak bir kadının dünyaya gelmeyeceğine, ancak göklerde melek olarak var olacağına inanan anneleriniz, bugün sizinle aynı metrobüse binmek dahi istemiyorlar.

 

Çünkü sizler büyüdünüz, ahlaktan yoksun, ilkeleri, değerleri, sevebilme yeteneği olmayan, gördüğü her kadına uçkur çözmek için fırsat kollayan, kadın kendisini örtmezse, sakınmazsa, saklamazsa iradesine hakim olamayan, nefsi bozuk birer sapıksınız artık.

Siz, kadınla sohbet etmez, arkadaş olmaz, dostluk kurmazsınız. Önce insanız demez, Allah ne verdiyse…

 

Yeter ki nefes alsın…

 

Bir kadınla bir fincan kahve içmeyi, dostça söyleşmeyi belki de dertleşecek kadar yakın olmayı beceremezsiniz. Siz ateşle barutsunuz yan yana durup da patlamamanız mümkün değil. Eliniz gözünüz hep kadının üzerinde, bedeninde. Otobüse, trene, vapura, tramvaya işinize gücünüze, evinize barkınıza gitmek için değil, kadınları taciz etmek, orasına burasına dokunmak için binersiniz. O tenha, bir kez dahi sıkış tıkış görmediğimiz araçların içerisinde illaki kadınların önüne, arkasına istiflenir Hannibal sesleri çıkartırsınız.

 

Kadınla tokalaşırsanız hormonlarınız, saçını görürseniz niyetiniz bozulur. Kadın salına salına yürürse tenhada kıstırır, yürümezse alenen saldırırsınız. Öküz ineğe yapmaz sizin yaptığınızı. Öyle kötüsünüz.

 

Mutlaka aldatırsınız eşinizi, elleriniz doğuştan kirlidir çünkü. Sizi isteyen kadına hayır diyemezsiniz, doğanıza aykırı. Seçme, beğenme, duygu geliştirme gibi bir kalite, bir kabiliyetiniz zinhar yoktur. İlla hayır diyorsanız kesinlikle eşcinselsinizdir ya da iktidarsız.

Ne edep bilirsiniz ne haya. Sapık geldiniz sapık gideceksiniz.

 

Kadınlar kendilerini sizden korumasın da kimden korusun. Pembe metrobüse binmesin de nereye binsin,

…! ?

 

Bıkmadınız, usanmadınız mı bu yaftalamalardan, alnınıza kazılan bu çirkin dövmelemelerden. Bedeniniz acımıyor, ruhunuz isyan etmiyor mu çarmıha gerilip çivilenmekten. Yoksa siz de inandınız, benimsediniz, içselleştirdiniz de mazohistçe haz almaya mı başladınız gerçekten. İçinizdeki öfke, giderek artan şiddet duygunuz bu yüzden midir yoksa. Var edildiğiniz gibi olma gayretinizden midir bu kabulleniş.

 

Yok mu içinizde itirazı olan?...

 

Yok mu gerçekten, “ Yeter!... Bizim de değerlerimiz var. Bizim de önce insana inancımız, ilkelerimiz var. Kadına dost olmayı da biliriz, yoldaş olmayı da, aşık olmayı da. İrademiz de var, seçebilme kalitemiz de. Siz üstümüze yapışsanız da hayır deme ahlakımız var. Sevdiğimizden başkasına değmeyen gözlerimiz, dokunmayan ellerimiz var bizim de. Saygıyı da biliriz hürmeti de. Bizi de kendinizi de, olmadığımız şeye inandırmayın!” diye haykıracak olan.

 

Yoksa eğer, bugün ağlama günüdür halinize, hallerinize.

Ben olsam ağlardım, hem de hüngür hüngür.

 

jalyan70@yahoo.com.tr


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 1 | Onay Bekleyen Yorum 0

Özkan

Tespitler çok güzel olmuş .Yüzde elli çözümü bulmuş.İlköğretimden başlayarak çarşafı serbest bırakmış.Dini sembol günah yada savaşçı sıkar biraz
23.9.2014 23:33:02


YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay