23.10.2017,12:48
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Malzeme Test ve Analiz Laboratuvarları;teknik yeterliliğini ispatladı
Çelik İhracatçıları Birliği’nin sektörün Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını yürütmek üzere kurduğu MATİL (Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları) A.Ş, TÜRKAK’tan TSE EN ISO/IEC 17025:2012 standardına göre akredite laboratuvar oldu.
 
Böylece Türk çelik sektörünün ilk bağımsız ve tarafsız merkezi olan “Çelik Test ve Araştırma Merkezi” projesini üstlenen MATİL’in çelikler ve kömürler için 40 adet ulusal ve uluslararası standarda göre yaptığı 24 farklı deney metodundaki test ve analizlerin uluslararası alanda kabul edilirliği de tescillendi.
Çelik İhracatçıları Birliği’nin Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme, akredite laboratuvar hizmetleri, ürün uygunluk değerlendirmesi ile mesleki ve teknik eğitim alanlarında faaliyet göstermek üzere kurduğu Malzeme Test ve Analiz Laboratuvarları (Matil) A.Ş., Türkiye Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) 17025 standardına göre akredite laboratuvar olmak için onayı aldı ve teknik yeterliliğini ispatladı.
 
Böylece MATİL tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde kurulan Çelik Test ve Araştırma Merkezi’nde çelikler ve kömürler için 40 adet ulusal ve uluslararası standarda göre yapılan 24 farklı deney metodundaki test ve analiz ile bunlara ait raporlar uluslararası alanda da kabul görecek.
 
MATİL, laboratuvar akreditasyonu ile yeterliliğinin resmi olarak tanınmasını sağlayarak; müşterilerinin, tüm taraflara karşı ürünlerinin akredite deney ve analiz sonuçlarını sunmasına ve belgelendirmesine imkân verecek.
 
Ticarette teknik engellerin kaldırılmasına katkıda bulunarak, firmaların ticaretini yavaşlatan ve ek masraf çıkaran deney ve analiz tekrarları da ortadan kaldıracak.
 
Türk çelik sektörünün ilk bağımsız ve tarafsız Ar-Ge ve teknoloji organizasyonu olan Çelik Test ve Araştırma Merkezi: mekanik test, kimyasal analiz, mikroyapı, ürün ve malzeme karakterizasyon hizmetleri sunarak başta çelik olmak üzere çelik kullanan ana sektörlerin ve metaller sektörünün gelişimine katkı verecek.
 
Merkez bünyesinde sunulan hizmetler, sektör firmalarının ihracatta karşılaştığı belgelendirme ve test zorunluluğu gibi tarife dışı teknik engellerin ortadan kaldırılmasına da olanak sağlayacak.
 
http://www.matil.org/
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay