25.11.2017,12:18
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ofix.com; Yeşil Ofis oluyor
Sürdürülebilir bir geleceğin peşine düşen, Ofix.com WWF-Türkiye ile Yeşil Ofis sözleşmesine imza attı.
 
Yeşil Ofis olma yolunda büyük bir adım atan Ofix.com, çevreye duyarlı ofis yönetim anlayışını benimseyerek bir dönüşüm geçirmeyi hedefliyor
 
Program kapsamında elektrik ve su tasarrufu, atık yönetimi ve ofiste kaynakların etkin kullanımına yönelik iyileştirme uygulamaları gerçekleştirilerek, çevreye duyarlı bir operasyonun temeli atılacak. 
 
İş dünyası çözümün önemli bir parçası
 
Buna göre; ilk etapta şirket içinde bir Yeşil Ofis Ekibi kurulacak ve iyileştirme yapılacak alanlar belirlenerek rakamsal hedefler konulacak.  
 
Ardından da çevre yönetim sistemi oluşturularak çalışanların da konuyu sahiplenmesi sağlanacak.
 
Bugün geldiğimiz noktada insanlığın doğa üzerindeki baskısının her geçen gün daha fazla arttığına ve iş dünyasının bu süreçte çözümün bir parçası olması gerektiğine inandıklarını kaydeden Ofix Genel Müdür Yardımcısı Umut Bayhan, “Doğal kaynaklarımızın giderek azalması dünyayı tehdit ediyor. İş dünyasının tüm bileşenlerinin bu süreçte elini taşın altına koyması ile çözümün bir parçası olabiliriz” dedi.
 
Bayhan şöyle devam etti:
 
“Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz iş ortamımızda tasarruf kriterlerimizi belirleyerek, bu yönde iyileştirmeler yapacağız. Çalışanlarımızla birlikte daha sağlıklı bir gelecek için daha ekolojik çalışma sistemini getireceğiz. WWF-Türkiye’nin yönlendirmesiyle uygulamaya başladığımız Yeşil Ofis Programı kapsamında elektrik ve su tüketiminin azaltılmasından kağıt ve kartuş tasarrufuna kadar birçok alanda ölçülebilir iyileştirmeler gerçekleşeceğiz.”
 
10 Adımda Yeşil Ofis
 
  1.          WWF-Türkiye ile Yeşil Ofis sözleşmesi imzalanır.
 
  2.          Şirket içinde bir Yeşil Ofis ekibi kurulur.
 
  3.          Değerlendirme Formu doldurulur.
 
  4.          İyileştirme yapılacak alanlar belirlenir ve rakamsal hedefler konur. Hedeflere ulaşmak için gereken aksiyonları belirleyen Çevre Yönetim Sistemi oluşturulur.
 
  5.          Ofis içi bir Yeşil Ofis toplantısı yapılır, WWF-Türkiye sunum yapar.
 
  6.          Çalışanların konuyu sahiplenmesi için şirket tarafından iç iletişim faaliyetleri yürütülür.
 
  7.          3 ayda bir hedeflerle ve ilerlemeyle ilgili WWF-Türkiye’ye raporlama yapılır.
 
  8.          1 yılın sonunda ofis denetimi geçirildikten sonra hedeflere ulaşıldığı belirlenirse Yeşil Ofis diploması alınır.
 
  9.          Yeşil Ofis logo kullanım haklarıyla birlikte Yeşil Ofis olunur.
 
10.         Yeni yılın hedeflerini belirlemek üzere WWF-Türkiye ile bir araya gelinir.  
 
Ofix Hakkında;
 
2012 yılında ‘Ofise ne lazım?’ sloganıyla hayata geçen Ofix.com, kırtasiye, teknoloji, kartuş / toner, gıda, temizlik, mobilya ve yapı market ürünleri gibi ofislerin temel ve genel ihtiyaçlarını karşılamak amacı taşıyan ofis marketidir.
Müşterilerine 10 kategori altında 11 binden fazla ürün sunan Ofix.com, güçlü saha ekibi ve filo yapısıyla 24 saat içinde siparişleri adrese teslim eder.
İade güvencesi, satış sonrası hizmetleri ve KOBİ’lere özel kurumsal platformuyla güvenli alışverişin kapılarını açar. 
 
http://ofix.com/
 
Yeşil Ofis Çevre Yönetim Programı
 
Yeşil Ofis Programı, WWF’in Finlandiya’da 1999’da başlatmış  olduğu ve bugün dünyada 600’den fazla ofiste uygulanan bir çevre yönetim programıdır.
Yeşil Ofis Programı, WWF’in dünyada yürüttüğü çalışmaların temelini oluşturan iklim değişikliği ile mücadele konusundaki stratejik yaklaşımının birparçası niteliğindedir.
Program, iklim değişikliği ile mücadele konusunda karbon emisyonu başta olmak üzere enerji tasarrufu, yenilenebilir kaynaklar, doğal kaynakların bilinçli kullanımı ve yaşam tarzının değişmesi konularında ofis uygulamalarında  değişim yaratmayı ve çalışanlarda farkındalık yaratmayı amaçlar.YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay