25.11.2017,12:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Deloitte Türkiye,yeni dönemde işbaşı yapacak 200 çalışanını belirledi
Denetim, vergi, danışmanlık, risk danışmanlığı ve finansal danışmanlık hizmetlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Deloitte, Türkiye ofislerinde çalışmaya başlayacak yeni ekip arkadaşlarını belirledi.
 
Yıl içinde katıldığı etkinlikler sonrasında, Mart – Haziran 2016 tarihleri arasında altı bin yeni mezun başvurusu alan Deloitte Türkiye, Ekim ayında ailesine katılan ve yaş ortalaması 25 olan 200 yeni mezun ile 2017 yılına dinamik bir giriş yapmaya hazırlanıyor.
 
İşe alım ve değerlendirme süreçlerine ilişkin bilgi veren Deloitte Türkiye Yetenek Lideri Özlem Gören; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da 30’a yakın kampüs etkinliğine katılarak gençlerle bir araya geldik. Ziyaretlerimiz sonrasında aldığımız 6 bin başvuru, bu iletişimin ne kadar kuvvetli ve Deloitte Türkiye’nin alanında ne kadar sevilen bir kurum olduğunu ortaya koydu.
 
Bu başvurular arasından 200 arkadaşımız İngilizce, video mülakat, genel yetenek, kişilik envanteri ve bire bir müdürlerimiz ve ortaklarımız ile görüşmeler gibi uzun ancak keyifli bir süreci başarı ile tamamlayarak Deloitte Türkiye ekibine katıldı.
 
Ekim ayında başlayan oryantasyon sürecinin ardından Deloitte Türkiye olarak yeni ekip arkadaşlarımızla yeni döneme güzel bir başlangıç yapacağımıza inanıyorum” dedi.
 
Her bölümde farklı uygulama ile işe alım
 
Farklı bölümlerimiz için farklı işe alım sistemleri kullandıklarını aktaran Gören sözlerine şöyle devam etti:
 
“Örneğin, Finansal Hizmetler bölümünde ‘vaka çalışması’ yaptırırken, Vergi ve Hukuk bölümümüzde makale yazdırıyoruz. Yönetim Danışmanlığı bölümümüz için Ankara ve İstanbul’da dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik ‘Danışmanlık Günü / Consulting Day’ adını verdiğimiz bir etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinliğe katılan öğrencilerimiz beş üniversitenin kampüsünde yaptığımız danışmanlık sınavımıza katılıyor ve süreç başlamış oluyor.’’
 
200 yeni mezunun yaş ortalaması 25
 
Deloitte Türkiye’ye katılan 200 yeni mezun ile birlikte kurumun %80’ini Y Kuşağının oluşturduğunu vurgulayan Gören; “Bu kuşağın en belirgin değerleri olan bireysellik, çeşitlilik, iyimserlik, neşe ve özgürlük kavramlarını yaşatabileceğimiz bir ortamda emin adımlarla ilerliyoruz. Çalışanlarımıza, toplumda ‘iz bırakacak bir etki yaratmak’ hedefiyle faaliyetlerine devam eden, cesur, kendine güvenli, inovatif bir kurumda; hayatlarının mesleğini icra etme olanağı sunuyoruz. Kendilerine, müşterilerine, şirketlerine katma değer yaratabilecekleri ama en çok da kendilerini takip edecek gelecek kuşaklara iz bırakabilecekleri bir çalışma alanı sağlıyoruz” dedi.
Deloitte hakkında;
 
Deloitte; İngiltere mevzuatına göre kurulmuş olan Deloitte ToucheTohmatsu Limited (“DTTL”) şirketini, üye firma ağındaki şirketlerden ve ilişkili tüzel kişiliklerden bir veya birden fazlasını ifade etmektedir.
DTTL ve üye firmalarının her biri ayrı ve bağımsız birer tüzel kişiliktir.
DTTL (“Deloitte Global” olarak da anılmaktadır) müşterilere hizmet sunmamaktadır.
Global üye firma ağımızla ilgili daha fazla bilgi almak için www.deloitte.com/about adresini ziyaret ediniz.
Deloitte, denetim, danışmanlık, finansal danışmanlık, risk yönetimi, vergi ve ilgili alanlarda, birçok farklı endüstride faaliyet gösteren özel ve kamu sektörü müşterilerine hizmet sunmaktadır.
Deloitte her beş Fortune Global 500® şirketinden dördüne hizmet verirken, dünya çapında farklı bölgelerde 150’den fazla ülkede yer alan global üye firma ağı ile, müşterilerinin iş dünyasında karşılaştıkları zorlukları aşmalarına destek olmak ve başarılarına katkıda bulunmak amacıyla dünya standartlarında yüksek kalitede hizmetler sunmaktadır.
Deloitte’un 225.000’i aşan uzman kadrosunun iz bırakan bir etkiyi nasıl yarattığı konusunda daha fazla bilgi almak için Facebook, LinkedIn yadaTwitter sayfalarımızı takip ediniz.
Bu belgede yer alan bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Deloitte ToucheTohmatsu Limited, onun üye firmaları veya ilişkili kuruluşları (birlikte, “Deloitte Network” olarak anılacaktır) tarafından profesyonel bağlamda herhangi bir tavsiye veya hizmet sunmayı amaçlamamaktadır.  
Şirketinizi, işinizi, finansmanınızı ya da mali durumunuzu etkileyecek herhangi bir karar ya da aksiyon almadan, yetkin bir profesyonel uzmana danışın.
Deloitte Network bünyesinde bulunan hiçbir kuruluş, bu belgede yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.
 
Daha fazla bilgi için; Deloitte Türkiye (Deloitte ToucheTohmatsu Limited üye şirketi) ile iletişime geçiniz.
 
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay