17.03.2018,15:31
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Olmuksan IP AR-GE merkezi; oluklu mukavva pazar büyümesinde aktif rol oynayacak
Oluklu mukavva sektörünün lider firmalarından Olmuksan International Paper (Olmuksan IP), Türkiye’deki yatırımlarına tam gaz devam ediyor. 
Yeni AR-GE merkezini Gebze Fabrikası bünyesinde faaliyete geçiren Olmuksan IP, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı AR-GE merkezi belgesini de alarak çalışmalarına başladı. 
Olmuksan IP’nin yeni AR-GE Merkezi’nde müşteri ihtiyaçlarına odaklanılarak yeni ürünler, süreçler ve yeni kanallar yaratılmasının yanı sıra diğer ambalaj malzemelerine ikame olabilecek ürün ve çözümler sunulması, kâğıt optimizasyonu ile maliyet avantajı sağlanması ve ağır sanayi ambalajlamasına yönelik yeni pazarlar yaratılarak yeni ürünlerle kârlılığın artırılması hedefleniyor. 
“Pazar büyümesinde aktif rol oynayacak”
 
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Olmuksan IP Türkiye Genel Müdürü Ergun Hepvar, “AR-GE merkezimizi; şirket stratejisine uygun inovatif çözüm, tasarım ve teknikler geliştirmek, yeni iş yapma şekilleriyle müşterilerimize katma değer yaratmak amacıyla hayata geçirdik.
 
AR-GE merkezimiz, belirlenen stratejik segmentler ile kanallardaki müşteri ihtiyaçlarına odaklanarak oluklu mukavva pazar büyümesinde aktif rol oynayacak. 
 
Ayrıca iç piyasada arz pozisyonumuzu artırırken ihracatta da karlılığa pozitif katkı sağlayacak yeni pazarlar ve ürünler yaratmak açısından da çok etkili olacak” diye konuştu. 
 
Olmuksan International Paper hakkında;
 
Türkiye'de 1968'den bu yana faaliyet gösteren ve 2013 yılında Olmuksan International Paper (BIST:OLMIP) adını alan şirket, ürün ve çözümleriyle oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider firmalarındandır.
 
Gebze, İzmir, Adana, Bursa, Çorlu ve Çorum'daki 6 kutu tesisi ve 1200'e yakın çalışanı ile yerel pazarda ve ihracat bölgelerine yüksek kalitede ve müşteriye özel ürünlerle hizmet sunmakta; sürdürülebilirlik, çevre bilinci ve iş güvenliği alanındaki küresel vizyonunu tüm paydaşlarına yansıtarak üretimini sürdürmektedir.
 
2016 itibariyle cirosu 600 milyon TL'ye ulaşan Olmuksan International Paper, 2016 yılı ISO Türkiye'deki ilk 500 Büyük Sanayi Şirketi sıralamasında bir önceki seneye göre 10 basamak çıkarak 191.sırada yer almıştır.
 
Aralık 2016'da Capital dergisi tarafından yapılan “En Beğenilen Şirketler” anketinde tüm Ambalaj Sektöründe En Beğenilen 2. Şirket olarak seçilmiş, oluklu ambalaj üreticileri arasından listeye giren tek şirket olmuştur.
 
http://olmuksan-ipaper.com/tr
 
International Paper hakkında;
 
Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Kuzey Afrika ve Rusya’da üretim faaliyetleri yürüten International Paper (NYSE:IP); yenilenebilir fiber bazlı ambalaj, kağıt hamuru ve kağıt ürünleri alanında küresel çapta lider üreticidir.
 
International Paper, ürünlerin korunması ve pazarlanmasına olanak veren ambalaj malzemeleri üreterek dünya ticaretine katkıda bulunmaktadır.
 
Bebek bezi kâğıdı, kâğıt mendil ve insan sağlığını koruyan diğer hijyen ürünleri ile eğitim ve iletişimde kullanılan kâğıtlar üretmektedir.
 
Merkezi ABD’nin Tennessee eyaletindeki Memphis kentinde bulunan International Paper, dünyada 24’den fazla ülkede yaklaşık olarak 52.000 kişiyi istihdam etmiştir.
 
International Paper’ın net satışları 2016’da 21 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 
 
International Paper EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya) bölgesinde, ofis kağıtları ve fiber bazlı ambalajların üretimi ve pazarlanmasına odaklanmaktadır.
 
International Paper, çok çeşitli uygulamalarda kullanılan yüksek kaliteli boyut kesimli kâğıt, kuşe ve kaplanmamış karton ve oluklu konteynerlerin lider tedarikçisidir.
 
EMEA bölgesinde yaklaşık 9.000 kişiyi istihdam eden International Paper’ın bölgedeki net satışları 2016’da yaklaşık 2,8 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 
 
www.internationalpaper.com
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?