24.03.2018,09:07
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Apple, akıllı saati Watch’a (EKG) özelliği eklemeyi planlıyor
ABD’li teknoloji devi, bu yılın Eylül ayında Stanford Üniversitesi’yle bir iş birliğine gitmiş ve Apple Heart (Kalp) araştırmasını başlatmıştı.
Bu araştırma, Apple Watch kullanıcılarının kalp ölçümlerinden alınan verilerin incelenmesini ve olası rahatsızlık semptomlarının belirlenmesini içeriyordu.
 
Hastanelerde ve polikliniklerde bulunan, elektrokardiyogram (EKG) cihazları, hastaların kalplerindeki elektriksel faaliyetleri ölçüyor.

apple watch

Apple’ın üzerinde çalıştığı bu özelliğin kullanılması için, kullanıcıların akıllı saatlerinin iletken bölümlerine dokunmaları yeterli olacak.
 
Vücuda gönderilen ufak elektrik akımı, kalbin durumunun daha detaylı olarak incelenebilmesine olanak tanıyacak.
 
Bloomberg’in haberine göre; geliştirilen özelliğin testlerine başlandı.
 
 
 
Apple’ın akıllı saatleri nabız ölçebiliyor ancak bu ölçümler sağlık uzmanlarının gerçekleştirdiği klinik ölçümler kadar doğru sonuçlar veremeyebiliyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?