24.03.2018,08:56
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yeteneklere cesur olma fırsatı vereceğiz'
Cisco’nun, İstanbul’daki İnovasyon Merkezi için hazırlıklar son hızla devam ediyor.

Start-up’lar, girişimciler, geliştiriciler, araştırmacılar ve öğrenciler için fırsatlar sunan tüm dünyadaki Cisco İnovasyon Merkezleri ağının bir parçası olacak bu yeni merkez ile Türkiye’deki dijital inovasyon hızının artırılması hedefleniyor. 

Cisco İnovasyon Merkezi, İstanbul Cisco Ofisi ile birlikte birçok farklı kamu kuruluşunun da ortak çalışması ile faaliyetine başlayacak.
Toplam 4 bin 500 metrekare üzerine kurulacak olan merkezin 2018’in ilk aylarında açılması planlanıyor. 
 
İTÜ ARI Teknokent’te faaliyetlerine başlayacak olan İstanbul Cisco İnovasyon Merkezi, kamu kuruluşları, Cisco müşterileri, iş ortakları ve sağlayıcıları ile birlikte yerel start-up’lar, yatırımcılar, üniversiteler ve sektör kuruluşlarının da iş birliği ile hayata geçiriliyor.
 
Merkez, şirketin Türkiye’deki inovasyon, teknolojik ve ekonomik gelişmelere olan taahhüdünün bir tamamlayıcısı olacak. 
 
İTÜ ARI Teknokent ekosistemini zenginleştirecek
 
İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan, Cisco İnovasyon Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, bu benzersiz tesisin ekosistemlerini zenginleştireceğine ve start-up’lar ve iş dünyası için ARI Teknokent’i daha da çekici bir hale getireceğine inandıklarını söyledi.
 
Çolpan, “Cisco’nun teknoloji konusundaki liderliği ve inovasyon alanındaki uzmanlığı, Türkiye’deki önde gelen AR-GE ve inovasyon ağı haline gelerek ülkenin teknolojik dönüşümünü gerçekleştirme hedefimize önemli katkılarda bulunacaktır” diye konuştu.
Geleceğin çözümlerini geliştirecek
 
Cisco’nun uzun zamandır inovasyonu, deneyselciliği ve teknolojik atılımları desteklediğinin altını çizen Cisco Tedarik Zinciri Operasyonları Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Türkiye Yönetici Sponsoru John Kern ise; “Lojistik, taşımacılık ve enerji yönetimi alanında Türkiye ile birlikte bugünün ve yarının çözümlerini geliştireceğimiz için çok mutluyuz.
 
Amacımız; Türkiye ekonomisinin güçlü yönleri ve Türkiye yeteneklerini Cisco teknolojisi ile birleştirmek…
 
Cisco İnovasyon Merkezi’ni, Türkiye’ye ve buradaki iş ortaklarımıza olan bağlılığımızın bir simgesi olarak görüyoruz.  Cisco olarak Türkiye’nin dijital çağda dönüşümüne destek olmak istiyoruz” diye konuştu. 
 
“Yeteneklere cesur olma fırsatı vereceğiz”
 
Cisco inovasyon merkezlerinin yaratıcı, girişimci zihinler için bir araya gelerek gelecek için çığır açacak çözümler üretmeleri için gerekli ortamı sağladığının altını çizen Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım da şunları söyledi:
 
“İstanbul’da Cisco İnovasyon Merkezi kurma kararımız buranın sadece dinamik bir metropol olarak stratejik konumu ve Asya ile Avrupa arasında bir köprü olmasından değil; Türkiye’nin teknolojik görünümünün potansiyeline olan güvenimizden kaynaklanıyor.
 
Merkezimiz, Türkiye’nin en parlak ve yetenekli insanlarına fikirleri ve idealleri konusunda cesur olma fırsatı ve bu fikirleri konseptten gerçeğe dönüştürecek geçerli bir yol sunacak.” 
 
Lojistik ve üretime odaklanacak
 
Cisco’nun tüm dünyadaki inovasyon merkezleri start-up’lar, girişimciler, geliştiriciler, araştırmacılar ve öğrenciler için imkân sağlayan ortamlar yaratıyor.
 
Deneyler yapmak için laboratuvar ve tesis, inovasyon ortaklığı için mentörlüğün yanı sıra uluslararası pazarlara, yeni müşteri ve yatırımcılara erişim sağlayarak fikirlerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.
 
Türkiye’de açılacak inovasyon merkezinde öncelikli hedef, lojistik, taşımacılık ve üretim alanlarında yatırımları, özel ve kamu iş ortaklıklarını desteklemek için çözümler geliştirmek ve inovasyonu teşvik etmek…
 
Cisco, yerel iş ortakları ve akademik çevrelerle birlikte varlık yönetiminden, port kullanımına, verimlilikten kağıtsız depoculuğa, hiper-lokasyondan sanal giysilere kadar geniş bir yelpazede çözümler üretmek için geniş teknoloji portföyünü kullanacak. 
 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?