23.11.2017,19:39
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Şarjınız çok çabuk bitiyorsa ve telefonunuz ısınıyorsa...
Korsanlar casus yazılımları kullanarak Telefon dinleme, mail kontrolü, internet kullanım raporu, kişisel şifreler, banka şifreleri, nokta tespiti, telefon kamera erişimi gibi sayısız işlemi sizden habersiz gerçekleştirebilirler.
 
Telefonun dinlendiğini nasıl anlarım?
 
Piyasada bulunan casus yazılımların birçoğu en azından Sms raporlama özelliği kullanmaktadır. Gönderilen bu sms bilgilendirmeleri tarifeniz üzerinden ücretlendirildiği için, Operatör sayfanıza giriş yaparak kullanım geçmişinizi dikkatlice inceleyiniz. Burada kaynağını bilmediğiniz ödemeler’i kontrol edebilirsiniz.
 
Bulunduğunuz ortamda telefon dinleme (ortam dinleme) cihazları varsa ve canlı olarak görüşmeleriniz dinleniyorsa konuşmalarınız çok derinden ve cızırtılı olarak gelebilir. Bu durum bazen operatörlerden kaynaklı olabilir fakat gün içinde 2-3 kez tekrarlanıyorsa dinleniyor olabilirsiniz.
 
Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda bile şarjınız çok çabuk bitiyorsa ve telefonunuz ısınıyorsa, arka planda çalışan casus yazılımlar buna neden olabilir ve bu durumda dinlenme ihtimaliniz var.
 
Yasal olarak telefonunuzun dinlenme gibi bir durumu olabilir. Telefonunuzda ses yankılanması, cızırtı ve sesin derinden gelmesi durumları uzun süre devam ediyorsa kesinlikle dinleniyorsunuz. Bunlar operatör aracılığıyla yapılan dinlemelerdir.
 
Faturalarınızda tanımadığınız numaralar için birden fazla kullanım farkederseniz ve bu numarayı tanımıyorsanız dinleniyor olabilirsiniz.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay