17.12.2017,18:40
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Fortinet'den, Küresel Tehdit Bilgilendirme Servisi
FortiGuard Tehdit Bilgilendirme Servisi, Bilgi Güvenliği Baş Sorumlularını (CISO) hızlı ve öncelikli hale getirilmiş tehdit bilgilendirme ile donatıp saldırılarda çabuk ve proaktif adımlar atmalarına yardımcı oluyor.
 
John Maddison, Fortinet Ürünler ve Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı; “Algılayıcı ağımızın olgunluğu ve büyüklüğü düşünüldüğünde, Fortinet olarak uzaktan tehdit bilgilendirme ölçümlerini dünyanın dört bir yanındaki kaynaklar ile sağlayan özel bir pozisyonda yer alıyoruz.
 
FortiGuard Labs ile günlük 50 milyardan fazla olayı takip ediyoruz, FortiGuard Threat Intelligence Service ile de müşterilerimize ve güvenlik topluluğuna tehditlerle ilgili kapsamlı bilgiler sağlıyoruz.” dedi.
 
Son Gelişmeler 
 
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT) bugün siber güvenlik liderlerine siber durum farkındalığı sağlayıp en son tehditler ve siber risklere karşı bilgilendirecek hizmetini duyurdu.
 
Fortinet'in FortiGuard Threat Intelligence Service'i (TIS) sayesinde CISO'lar küresel tehdit ufkundan bir adım önden izleyip işletmelerini sürekli değişen tehditlere karşı proaktif bir şekilde koruyabiliyor.
 
FortiGuard TIS sağladığı tehdit metrikleri ve faaliyet trendleri ile CISO'lara dünyada neler olduğunu hemen anlayabilecekleri bulut tabanlı bir tehdit bilgilendirme platformu.
 
FortiGuard TIS Fortinet'in FortiGuard Labs'teki çığır açan tehdit bilgilendirme araştırmalarına sırtını yaslıyor.
 
FortiGuard Labs dünyanın dört bir yanındaki üç milyondan fazla sensörden gelen veriyi analiz eden 200'den fazla uzman araştırmacıdan oluşuyor.
 
CISO'ların elinin altındaki Küresel ve Endüstriyel Tehdit Bilgilendirmesi
 
Yakın zamanda 342 güvenlik lideriyle yapılan bir Forrester anketine göre; CISO'ların siber güvenlikle ilgili yaşadıkları en büyük zorluk “hızlıca değişen siber tehditlerin doğasına” uyum sağlamak.
 
Rapora göre; CISO'ların toplayacakları iyi tehdit bilgilendirmeleri ile saldırganların yöntemlerini ve zayıf noktalarını öğrenebilir.
 
Halihazırda bir tehdit bilgilendirme platformu kullanan CISO'ların yüzde 78'inin herhangi bir güvenlik ihlali yaşamadığı belirtildi.
 
Buna göre, düzgün tehdit bilgilendirme sistemlerini teknolojiyi merkeze alan güvenlik stratejileriyle birleştiren CISO'lar işletmelerini daha başarılı koruyorlar.
 
FortiGuard TIS özel olarak CISO'lara tehdit bilgilendirmeleri sağlamak için tasarlandı.
 
Böylece karşılaşacakları yeni tehditlerden hep bir adım önde olacak CISO'lar, siber güvenlik risklerini C-Suite ve yönetim kurulu ile daha etkili bir şekilde paylaşabilecek.
 
Ayrıca Security Operations'ın daha verimli yönetimleri ile kaynaklarını en doğru şekilde kullanılıp karşılaşılan tehditleri proaktif bir şekilde savunabilecekler. 
 
Küresel tehdit ufkundaki faaliyetler CISO'ların nasıl bir siber tehditle karşı karşıya olduklarını anlamaları için öncelikli hale getirilmiştir
 
Bu kolay anlaşılabilir veri organizasyonun diğer bölümleriyle paylaşılıp güvenlik liderlerinin kendi ekiplerinin görev dağılımını verimli bir şekilde yapmasına yardımcı olur. 
 
Kill Chain raporlamaları ile şu anda endüstriyi ve dünyayı etkileyen belirli tehdit trendlerine karşı ek bilgiler ediniliyor.
 
Güvenlik liderleri en çok kullanılan uygulamaları, izinsiz giriş engelleyici imzaları, kötücül yazılımları ve botnetleri endüstri-endüstri inceleyip kendi endüstrilerinin büyüklük, coğrafi merkez ve genel görünüm trendleriyle kolayca karşılatabilirler.
 
Tekil uygulama açıkları ve kötücül yazılımların da dahil olduğu FortiGuard Labs tehdit araştırmacılarının sağladığı güncel bilgiler, şirketlere özel belirli ya da ortaya çıkabilecek tehditler hakkında bilgi veriyor.
 
Konu hakkında daha detaylı bilgi belirli zaman aralıklarıyla Fortinet bloğunda, haftalık olarak FortiGuard Threat Intelligence Briefs'te ve üç ayda bir FortiGuard Threat Landscape Reports'ta yayınlanmakta.
 
Fortinet'in FortiGuard Threat Intelligence Service'i beta versiyonu ile kullanıma sunuldu.
Lütfen daha fazla bilgi için https://tis.fortiguard.com/signup adresini ziyaret edin.
                                                                                           
Fortinet hakkında;Fortinet Logo
 
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar.
 
Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar.
 
Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir.
 
Dünya genelinde 310 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güveniyor.
 
http://www.fortinet.com
 
Daha fazla bilgi için;
 
The Need For Threat Intelligence (blog)

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?