24.08.2017,00:20
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Yeni HP ElitePOS, birçok alana uyarlanabilir olarak geliştirildi
HP Inc. görücüye çıkardığı yenilikçi ve çok yönlü hepsi bir arada satış noktası (POS) sistemi HP ElitePOS ile perakende endüstrisini yeni hayallere ortak ediyor.
Şirket önde gelen perakende ve konaklama müşterileri ve iş ortakları ile birlikte çalışarak teknolojinin mağaza içi müşteri deneyimini nasıl dönüştürebileceğini bulmayı hedefliyor.
 
E-ticaretin müşteri deneyimini etki altına aldığı günümüzde geleneksel mağaza perakendecilerinin satış ortaklarının tüketici alışveriş davranışlarını veriler üzerinden anlayıp en iyi müşteri deneyimini sunduklarından emin olmaları gerekiyor.
 
InReality'nin araştırmasına göre tüketicilerin yüzde 69'u interaktif ekranlar ve kiosklar gibi dijital yardım araçlarına erişimin sunulduğu durumlarda mağaza içi alışverişi tercih edeceklerini söylüyorlar.
 
Günümüzün yeni perakende dünyasında teknolojinin satış miktarlarını artırmaya yardım edip işleri de toparlayacağı dengeyi bulabilmek hayati bir önem taşıyor.
HP Türkiye Kurumsal ve Perakende Çözümler Kategori Müdürü Aylin Atay konu hakkında şunları söylüyor: 
 
“Perakendeciler müşterileriyle olan etkileşimini artırıp ve mağaza içi deneyimlerini yeniden düzenlemek istiyorlar.
 
Bu noktada teknolojinin de satış temsilcilerini güçlendirip müşterilere markanın doğal bir parçasıymış gibi hissettirmesi gerekiyor.
 
Yeni HP ElitePOS, müşterilerimizin HP'den bekleyeceği güvenlik, performans ve uzun süreli kullanım özelliklerini de beraberinde getirirken çok yönlü yapısı, şık ve çekici tasarımıyla birçok perakende ve konaklama alanına uyarlanabilir olarak geliştirildi.”
 
ElitePOS perakende dünyasında kullanılan büyük, kutuya benzer POS terminallerini çekici, modüler ve farklı tasarımıyla değiştiriyor.
 
Tasarımının fonksiyonel olması sayesinde sadece ödeme anında değil farklı durumlarda da müşteri ve satış temsilcisine yardımcı olarak alışveriş deneyimini hızlı ve kolay hale getiriyor.  
 
Bu durumlardan bazıları ise; interaktif yön işaretleri, çalışan devamlılığı ve müşterilere ürünlerini kaydedebilecekleri ve ek ürün kampanyalarından “sonu gelmeyen reyonlar” arasından takip edebilecekleri self servis uygulamalarını içeriyor.
 
Temiz ve dağınık olmayan tezgahlar, satış noktalarının yerleşiminde çok yönlülüğe ihtiyaç duyan perakendeciler için ekran girdi/çıktı (I/O) temelinden ayırılıp en yüksek yerleşim çok yönlülüğüne ulaşılacaktır.
 
Teknolojiyi marka deneyimlerini taçlandırmak için kullanmak isteyen işletmeler için ElitePOS ve aksesuarları esneklik ve ihtiyaçlara göre kişiselleştirme imkanı sunuyor.
 
Daha yakından bakınca ek olarak gelen ve sütun kısmına entegre olan fatura yazıcısı ve tercihe bağlı olarak ekranın içine yerleştirilen manyetik şerit okuyucu perakende ortamlarına temiz bir satış tezgahına sahip olma imkanı sunuyor.
 
Tercihe bağlı eklenebilen barkod okuyucu ve bağımsız yazıcı ise ElitePOS'un zarif yapısına uyum sağlarken tüm dış görünüşün tutarlı bir tasarıma sahip olmasını sağlıyor.
 
Perakende ve konaklama sektöründe çalışma ortamları genelde oldukça zorludur, ki bu da müşteri deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan teknolojilere zarar verip bozulmalarına neden olabilir.
 
Bu yüzden de ElitePOS MIL-STD testlerini başarıyla geçen dayanıklılıkta üretilip cihazdaki sıvıları dışarı atan verimli soğutma sistemi sayesinde perakendeciler için uzun süreli bir kullanım imkanı veriyor.
 
Ek olarak Windows 10 uyumunu hızlı DDR4 belleği ve vPro™ teknolojisiyle güçlendirilmiş Intel® Core™ işlemcileri ile sağlarken uzun kuyrukların çabucak bitmesine yardımcı oluyor.
 
IDC Perakende Analizleri Başkan Yardımcısı Leslie Hand; “Perakende ve konaklama endüstrileri devrim niteliğinde bir değişimi yaşıyorlar, bu noktada da hizmet noktası (POS) cihazları mağaza içi deneyimi müşteriye sunabilmek için merkezi bir önem taşıyacak.
 
Ancak dijital işletmelere geçişin yarattığı hızlı dönüşüm ile birlikte hedefli saldırılar ve kötücül yazılımlar gibi artan tehdit sayısını da yok sayamayız.
 
HP ElitePOS'un da arasında bulunduğu perakende POS sistemleri, müşterilerin ve markaların artan ihtiyaçlarına cevap bulurken cihazlardan gün boyu akan hassas bilgilerin de koruyuculuğunu üstlenmeli.” dedi.

 
Satış noktası cihazları hackerların hedefi haline gelirken güvenlik perakende endüstrisinin en önem verdiği konulardan biri olmaya devam ediyor.
 
Verizon'a göre perakende endüstrisindeki veri kayıplarına da sebebiyet veren ihlallerin yüzde 64'ü satış noktası ihlalleri ile gerçekleşiyor.
 
İşte tam da bu sebeple HP endüstriye öncülük eden güvenlik çözümlerini ElitePOS ile hem donanım ve hem de tümleşik yazılım güvenlik özellikleri ile genişletiyor:
 
BIOS seviyesi cihaz güvenliği ile kötücül yazılım saldırılarında HP Sure Start Gen3 ile sağlanacak savunma, endüstrinin ilk kendini iyileştirebilen BIOS'u ve endüstri lideri aygıt yazılımı ekosistemi HP BIOSphere Gen3.
 
Tercihe bağlı eklenebilen parmak izi okuyucusunun da dahil olduğu kullanıcı kimlik doğrulama güvenli giriş seçeneği; güvenli kullanıcı kimlik doğrulaması için Credential Guard, Device Guard ve BT yöneticilerine sadece onaylanmış, güvenilir ve kayıtlı uygulamaların POS sistemine dahil olacağı kurallar yaratarak USB girişleri üzerinden gerçekleşebilecek düşük seviye saldırıları önleme imkanı.
 
Cihazın kendi fiziksel güvenliğini sağlayacak ve isteğe bağlı tezgaha sabitlenecek güvenlik seçeneği, VESA'ya eklenmiş K-Lock özellikleri ve Windows Hello üzerinden kullanılacak harici parmak izi okuyuculu güvenli giriş seçeneği.
 
ElitePOS Ağustos ayı itibariyle EMEA bölgesinde direkt olarak HP'den satın alınabileceği gibi şirketin sayısı 250 bini aşan küresel iş ortaklarından da edinilebilir.
 
Ek olarak bağımsız perakende yazılım sağlayıcıları (ISVs) GK Software, LS Retail, Manhattan Associate, Omnico Group, PCMS, Retail Pro ve TCPOS da bu yeni çözümü desteklemeyi planlıyorlar.
 
HP hakkında;
 
HP Inc. yaşamı herkes için her yerde daha iyi hale getiren teknolojiler geliştirmektedir.
 
Yazıcılar, PC'ler, mobil cihazlar, çözümler ve hizmetlerden oluşan portföyüyle büyüleyici deneyimler tasarlamaktadır.
 
http://www.hp.com 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
FED Başkanı Yellen ve AMB (ECB) Başkanı Draghi ABD’de Jackson Hole toplantısında biraraya geliyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Dünya Sinema Tarihi’nin en önemli yapıtlarından olan bu film 1962 yılında Ken Kesey tarafından yazılan bir romandan 1975’te beyazperdeye aktarıldı.
Türkiye’de demokrasinin askıya alındığı dönemlerde, milli irade ve Türkiye Büyük Millet Meclisi yok sayılarak kararlar alınıyor.
Yazının başlığını Prof. Hüseyin Atay’ın “İslam’da İşçi- İşveren İlişkileri” adlı kitabından aldım. Bu cümle beni çok etkiledi;
Bu ülkenin borçları neden devamlı artıyor? Çoruh Enerji Planı bize ne hediye (!) ediyor?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Modern toplumlar, örgütlü toplumlardır ve her örgütün yönetilmesi gerekir.
Yaşanmakta olan kriz ne sadece Almanya seçimlerine dairdir ne de yeni başlamıştır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay