22.02.2018,05:59
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Bilişim altyapı donanım pazarında;bütünleşik altyapıların önemi yüksek'
Türkiye ve EMEA bölgesinde veri yedekleme, arşivleme, depolama konularında nitelikli çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunan GlassHouse Türkiye;

bundan sonraki çalışmalarını 2011 yılından beri ülkemizde farklı sektörlere yatırım yapan Mediterra Capital bünyesinde sürdürecek.

Bu gelişmeyle Glasshouse Türkiye, güçlenen yönetim ekibiyle müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olmaya devam ederek bütünleşik altyapı, yazılım tabanlı veri merkezi teknolojileri ve yönetilen servisler alanlarında büyümeyi hedefliyor.
 
Türkiye’de alanında öncü yaklaşık 1000 firmanın yedekleme ortamlarını destekleyen GlassHouse Türkiye, güçlenen ekibi ve edindiği yeni yetkinliklerle hedeflerini genişleterek yoluna emin adımlarla devam ediyor.
 
Satın alım sonrasında şirketin yeni alanlarda ve pazarlardaki büyümesini yönetmek üzere Genel Müdür olarak görevlendirilen Alp Bağrıaçık; GlassHouse Türkiye’nin, kamu ve özel sektörün tüm kurum ve kuruluşlarına hitap eden öncü çözüm ve hizmet portföyüyle ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğini, ülkemizi bölgesel profesyonel hizmetler merkezi haline getirme hedefine dönük çalışmalarının ise; her geçen gün büyüyerek süreceğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:
 

“Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hem özel işletmeler hem de kamu kuruluşları dijital bir dönüşümden geçiyor. 
 
Ülkemiz de bu dönüşümün bir parçası olarak senede 500 milyon doların üstünde bir bilişim altyapısı donanımı pazarı ortaya çıkmış durumda ve bilişim altyapı donanım pazarında özellikle bütünleşik altyapıların önemi de yüksek.
 
Günümüzde neredeyse tüm işletmeler, şirket içi ve dışı uygulamalarını çalıştırmak için sanallaştırılmış bilgi işlem platformları kurmuş durumdalar.
 
Bu platformlarda sunucu, veri depolama, ağ ve yazılım katmanları var.
 
Bütünleşik altyapılar şirketlerin bilgi işlem altyapısı risklerine maruz kalmaması için tüm bu katmanları tek bir ürün olarak birleştiriyor.
 
2017 senesinde tüm dünyada bütünleşik altyapı satışları %70’in üzerinde büyüdü ve ülkemiz de, dünya ortalamasının çok üzerinde bir performans gösterdi.
 
Amacımız; 2018 senesi ile birlikte GlassHouse Türkiye olarak bu pazarın lideri olmaktır.”
 
Uluslararası analiz firmalarının yaptığı araştırmalara göre; hem Türkiye’de hem de dünyada; şirketlerin bilişim bütçelerinde; hizmet satın alma kalemlerinin, donanım satın alma kalemlerini geçtiğini gösterdiğini belirten Bağrıaçık sözlerini şöyle tamamladı: 
 
“Bu analizlerde Türkiye’nin bilişim servis pazarının 2017 senesinde yaklaşık 1.4 milyar dolara ulaştığı da görülüyor.
 
Türkiye bilişim pazarı bölgedeki en rekabetçi pazarlardan ve GlassHouse Türkiye olarak çalışma alanımızda sunduğumuz  servislere yatırım yaparak rekabet ortamında kendimizi farklılaştıracağız.”
Mediterra Capital’in ortaklarından
Orhan Ayanlar ise; GlassHouse Türkiye’nin hisselerinin tamamının satın alınması ile Türkiye bilişim pazarına önemli bir yatırım yapıldığının altını çizerek; Mediterra Capital’ın önümüzdeki dönemde de teknoloji alanında yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirtti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GlassHouse Türkiye Hakkında;
 
GlassHouse Türkiye, başarısı ödüllerle tescillenmiş ekibiyle, 2004’ten beri Türkiye ve EMEA bölgesinde veri yedekleme, arşivleme, depolama konularında nitelikli çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.
 
Kamu ve özel sektörün tüm kurum ve kuruluşlarına hitap eden çözüm ve öncü hizmet portföyüyle alanında ilkleri gerçekleştiren GlassHouse Türkiye, ülkemizi geniş bir coğrafyada profesyonel hizmetler merkezi haline getirme hedefine dönük çalışmalarını her geçen gün büyüyerek sürdürüyor.
 
Lider teknoloji üreticisi Dell EMC’nin Platinum Partner statüsüyle Türkiye’de alanında bir numaralı iş ortağı olarak faaliyet gösteren GlassHouse Türkiye ülkemiz için çalışmaya devam ediyor.
 
www.glasshouse.com.tr 
 
Mediterra Capital Hakkında;
 
2011 yılında Türkiye’nin orta büyüklükte şirketlerine yatırım yapmak üzere kurulan Mediterra Capital, önde gelen bir özel sermaye fonudur.
 
Yatırımcıları arasında; Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) gibi uluslararası kurumlar bulunmaktadır.
 
Mediterra Capital’in Türkiye'de Arkel Elektrik, Söke Un, Tavuk Dünyası, ACP Sigorta, Arzum, Uğurlu Balık’ın yanında; Logo Yazılım, Mikro Ödeme, Mobiliz, Netsis, GlassHouse Türkiye gibi teknoloji şirketlerinde yatırımları bulunuyor.
 
www.mediterracapital.com 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?