24.03.2018,08:53
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Uber, Türkiye’de 1,5 milyon kez indirildi
80 ülkede 650'den fazla şehirde faaliyet gösteren Uber, Türkiye’de de yolcular ve sürücü ortakları tarafından yoğun bir talep ile karşılaşarak büyümeye devam ediyor.
Dünyada 2 milyondan fazla sürücü ortağı ile hizmet veren Uber teknolojisi aracılığıyla günde yaklaşık 10 milyon yolculuk gerçekleşiyor.
 
Uber, 2010 yılında kullanıcılara şehir içinde güvenilir, hesaplı ve alternatif ulaşım yolları sunma, sürücülere ise; ek gelir sağlama amacıyla kuruldu. 
 
İş hacmini çok iyi bir performansla büyüten Uber, Türkiye’deki aylık yolculuk sayısını son bir yılda 4.3 kat artırdı.
 
Dünya genelinde de hızlı büyümesini sürdüren Uber, geçtiğimiz yıla oranla global seviyede yolculuk hacmi ve ciro anlamında iki kat artış yakaladı.
 
Türkiye’de şimdiye kadar 1,5 milyon kez indirilen mobil uygulamanın, bugün sadece Avrupa’da, 11 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.
 
Uber’in Avrupalı kullanıcı sayısı geçen yılın Eylül ayından bu yana, neredeyse ikiye katlandı.
 
Türkiye’de ise; hem turistler hem de yerel halk tarafından talep her geçen gün artıyor.
 
Son 3 ayda 79 farklı ülkeden gelen Uber kullanıcıları İstanbul’daki şehir içi yolculukları için Uber’i tercih etti. 
 
Uber, 2018’de de yakaladığı ivmeyi artırarak sürdürecek
 
Geçtiğimiz yaz Haziran - Ağustos ayları arasında yarım milyondan fazla tekil kullanıcı Türkiye’de Uber uygulamasını açtı.
 
İstanbul’daki büyümesi hızla devam eden Uber’in yaz aylarına özel hizmet verdiği Bodrum ve Çeşme bölgelerinden sonra Türkiye’de yeni illere de açılması bekleniyor.
 
Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, konuyla ilgili; "İnsanların şehir içi ulaşım tercihlerinin değişimine tanık olduğumuz bu çağda, artık kişisel araç sahibi olmanın gerekmediği bir geleceğin mümkün olduğunu görüyoruz.
 
Toplu taşımaya ek olarak Uber gibi uygulamaların kullanılması şehirlerde ulaşımda teknolojinin yaygınlaşmasını sağlarken, trafik sorununa çözüm getirerek hava kirliliğini ve park yeri ihtiyacını da azaltacaktır.
 
Hızla gelişmeye devam eden ülkemizde Uber olarak bizler de buna katkı sağlamak için çalışıyoruz." diyor.
 
Uber sistemine uberXL veya taksi iş ortağı olarak kaydolmak isteyen kişiler; t.uber.com/surucuol adresinden detaylı bilgiye ulaşabilir.
 
Başvurudan sonra sadece temiz sabıka kaydı, gerekli lisanslar, sigorta ve araç koşullarını sağlayanlar ve eğitimden geçenler sistemde aktif olarak çalışabilmektedir.
 
Uber hakkında;
 
80 ülkede 650’den fazla şehirde hizmet veren ve her gün daha da gelişen Uber, uygulaması aracılığıyla sürücü ve kullanıcılar arasındaki bağı kuruyor.
 
Uber, hızla genişleyen global ağı ile şehirleri daha ulaşılabilir kılarken; kullanıcılar için daha fazla ulaşım seçeneği, sürücü ortakları için daha fazla iş imkanı yaratıyor.
 
Haziran 2014’te İstanbul’da kullanılmaya başlanan Uber, şu an; 3.000’i aşkın kayıtlı sürücüsüyle İstanbullular'a hizmet veriyor.
 
Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü ortaklarıyla çalışan Uber; uberXL, taksi, uberAİLE ve yaz aylarında Bodrum ve Çeşme’de sunduğu uberXL servisleriyle ulaşımı daha konforlu, güvenli ve kolay bir hale getiriyor.
 
www.uber.com/tr
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?