24.03.2018,08:47
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
VitrA İnovasyon Merkezi,Türkiye’nin en iyi 2.Ar-Ge merkezi oldu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ArGe Merkezleri Performans Endeksi sonuçlarına göre;
VitrA İnovasyon Merkezi, üst üste 5. kez cam ve seramik sektörünün en başarılısı seçildi.
 
751 ArGe merkezi arasında yapılan değerlendirmede, Türkiye’nin en iyi 3 ArGe merkezi de açıklandı.
 
VitrA İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin en başarılı 2. Ar-Ge merkezi oldu.
 
6. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında düzenlenen törende, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ali Aköz ve İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, ödülleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.
 
 
 
Ödül vesilesiyle açıklama yapan Ali Aköz, “Eczacıbaşı’nın çağdaş ve kaliteli yaşamı destekleme vizyonunu hayata geçirmenin yolunu inovasyon, tasarım ve sürdürülebilirlikte görüyoruz.
 
İnovasyon aynı zamanda, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun büyüme dinamosunu oluşturuyor. Her yıl ciromuzun önemli bir kısmını ArGe’ye ayırıyoruz.
 
2011 yılında Bilecik Bozüyük’te VitrA İnovasyon Merkezi’ni kurarak, ArGe çalışmalarımızı tek bir çatı altından yönetmeye başladık.
 
Merkez sayesinde patent başvuru sayımız 10 kattan fazla arttı. Ülkemizin en çok patent başvurusu yapan kuruluşlarından biri olduk.
 
Türkiye’nin en başarılı 2., sektörümüzün tartışmasız en iyi ArGe merkezine sahip olmanın getirdiği sorumlulukla, kullanıcıların hayatına değer katacak yenilikleri aramaya, bulmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?