18.03.2018,22:38
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Önleyici plastik cerrahi uygulamaları, yaşlanmayı durduruyor'
Vücudumuzun yaşlanma sürecinin doğduğumuz andan itibaren başladığını biliyor muydunuz?
Yeni bir yıla “Merhaba” demek bir yandan da bir yaş daha almak demek.
 
2017 yılına “Elveda!” demeye başladığımız bu ay, yenilenmek için de en uygun zaman.
 
arestetik’ten Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani, 2018’de çığır açacak yeni ‘’önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları ile yaşlanmayı durduruyor.
 
Mevsimsel, çevresel ve psikolojik etkenlerle bir yıl boyunca belki kendimizle yeterince ilgilenemedik belki de başka şeyleri hep önceliğimiz yaptık. Ancak istediğiniz görünüme kavuşmak için hiçbir zaman geç değildir.
 
Estetik cerrahi geçmişten günümüze yaşlanma belirtilerini ve yıllar içerisinde oluşan olumsuz değişiklikleri düzeltmeyi hedefleyen bir branş olarak bilinmiştir.
 
Teknolojinin sağladığı yenilikler ve olanaklar sayesinde, belirtiler ortaya çıkmaya başladığı anda veya çıkmasını ön görerek önlem almayı hedeflemeye başlayan estetik cerrahi farklı bir boyut kazanmıştır.
 
Modern tıbbın mucizeleri artık zamanı geriye sarma konusunda da bize yardımcı oluyor.
 
Amerika’da özellikle son 2 yıldır trend haline gelen ‘’önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları, tam bir mucize! arestetik’te uygulanan ‘’önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları, genç kalma teknikleri arasında en etkili yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor.
 
Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani; “Dünya yıldızlarının son trendi olan bu yöntemle, kişiye göre daha erken yaşlara inebilmekle birlikte 25’li yaşlardan itibaren başlayan ciltteki yorgun ifadeleri, ciltteki kırışıklıkları düzenli aralıklarla uyguladığımız tek seansla ortadan kaldırıyoruz.
 
Bu yöntemi uygulamanız için iş yoğunluğunuz arasında kendinize öğle saatlerinizi ayırmanız yeterli.
 
Sadece 30-40 dakikalık bir seans sonucunda düzenli uygulama ve takip sayesinde örneğin 30 yaşındaysanız gerçekte 45 yaşına geldiğinizde 30 yaşınızdaki görünümünüze benziyorsunuz.
 
Yani; bir nevi yeni yılda sizi size hediye ediyoruz.
 
Estetik cerrahinin bu boyutu çok daha erken yaşta birtakım bilgileri (detaylı çekilmiş fotoğraflar, vücut analizi) arşivleyerek, değişikliklerin başladığı andan itibaren devreye girip çok daha küçük çaplı müdahalelerle ileriki yaşlarda gerekecek büyük operasyonların ihtiyacını çok daha ileriki yaşlara taşıyor.” açıklamalarında bulunuyor.
 
Şimdi kendiniz olma zamanı
 
Uygulamadan önce yüzün her açıdan görünüşünün, ışık ve gölge yansımalarıyla üç boyutlu bir değerlendirilmesini yaptıklarını söyleyen Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani; “önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları, teknolojik imkanlarla birlikte alanlarını genişletiyor ve büyük cerrahi müdahalelerin yaşını çok daha ileriki yaşlara erteliyor.
 
Örneğin göz çevresi ve alında oluşan mimik çizgilerine botoks enjeksiyonu ile müdahale yapılmadığı takdirde ileriki yaşlarda meydana gelen derin ve kalıcı cilt katmanlarının giderilmesi kolay olmayacaktır.
 
Erken dönemde botoks uygulaması ile cildin kalıcı deformasyonunun önüne geçilir. Bölgesel ve genel yağlanmaların oluşmaya başladığı anda müdahale, ileri derece yağlanmada görünen selüliti engelleyip geri dönüşü olmayan bir cilt deformasyonunu durdurmuş olur.
 
Büyümeye ve sarkmaya başlamış bir memeyi daha küçük ve neredeyse hiç iz bırakmayacak bir operasyonla toparlamak hastayı daha büyük izler bırakacak bir operasyondan kurtarmış olur.
 
Kalıcı deformasyonlar oluştuktan sonra alınacak sonuçların, bu problemleri yavaşlatmayı hedefleyen önleyici müdahaleler kadar iyi olmadığını belirten Samani, “Erken yaşlarda yenileme hızı yaşlanmadan çok daha fazla olduğu için kaybedilen hücrelerin yokluğu hissedilmez yani yaşlanmayıp tam tersi gelişmeye devam ederiz.
 
Belli bir yaştan sonra yapılanma ve yenilenme giderek azalır ve birçok organ için yenilenme ve yıkım eşitlenir.
 
Bu dönemden sonra yaşın ilerlemesi ile yavaş yavaş yenilenmemenin belirtileri ortaya çıkar.” diyor.
 
Gençleşme ve güzelleşme sağlayan bu yöntemin yeni dünyanın yeni keşfi olduğunu ifade eden Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani, bu uygulamanın sadece uzman doktorlar tarafından yapılması gerektiğinin de altını çiziyor.
 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?