21.11.2017,11:15
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
24. Uluslararası Adana Film Festival; 25 Eylül - 1 Ekim
Adana'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Adana Film Festivali'nin tarihi, 25 Eylül - 1 Ekim olarak değiştirildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, daha önce 11-17 Eylül'de düzenleneceği duyurulan Uluslararası Adana Film Festivali'nin tarihi, yaklaşık bir hafta ileriye kaydırıldı.
 
Festival kapsamında bu yıl ünlü Japon yönetmen Aki Kaurismaki'nin, 2017 Berlin Film Festivali'nde "en iyi yönetmen" ödülünü aldığı "The Other Side Of Hope" filminin Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek.
 
Öte yandan, festival kapsamında oluşturulacak "Sinema Market" etkinliğinde, sinema sektörünün aktörleri buluşup, sektörün gelişimi ve sorunların çözümü için beyin fırtınaları gerçekleştirecek.
 
Etkinlikte, senaristler yapımcılarla, yapımcılar dağıtımcılarla ve televizyon kanallarının temsilcileriyle buluşacak.
 
Etkinlik, senaristlerin yapımcılarla randevu alarak buluşması sonucu yeni filmler için uygun senaryoların seçilmesine imkan oluşturucak.
 
Yapımcıların, dağıtımcılar ve televizyon kanallarıyla buluşması ise; tamamlanmış filmlerin sanatseverlere ulaştırılmasını sağlayacak.
 
Etkinlik süresince sektörün sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde de bulunulacak.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın, Türk sineması için özel bir yeri ve önemi olduğunu belirterek, festivalde prömiyeri yapılacak önemli yapıtların, dünya sinema sektörünün gözünü Adana'ya çevirmesini sağlayacağını kaydetti.
 
Festivalin bu yıl çok daha zengin bir içerikle sinemaseverlerin önüne çıkacağını da ifade eden Sözlü, şöyle devam etti:
 
"Türk sineması, kendi içinde Hollywood yapımlarıyla rekabet edebilen ender sektörlerden biri. Hollywood'un bu sektörde domine edemediği bir ülkeyiz.
 
Hem bu yapımızı korumak, geliştirmek hem de Adanamızın Türk sineması içindeki önemini artırmak amacıyla her yıl hatırı sayılır bir desteği sinema sektörümüze aktarıyoruz.
 
Bu yıl Adana Film Festivali kapsamında oluşturulacak Sinema Market'in de sektörün aktörlerini buluşturup, sinema dünyasındaki kaliteyi ve verimi artıracağına inanıyorum."
 
http://www.altinkoza.org.tr/

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dolar / TL kuru 11 ayın zirvesini gördü. Esasen düz mantıkla baktığınızda dolardaki yükseliş eğiliminde şaşıracak bir şey yok. Fakat ısrarlı çıkış, herkesin yüreğini ağzına getiriyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay