26.02.2018,04:24
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
24. Uluslararası Adana Film Festival; 25 Eylül - 1 Ekim
Adana'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Adana Film Festivali'nin tarihi, 25 Eylül - 1 Ekim olarak değiştirildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, daha önce 11-17 Eylül'de düzenleneceği duyurulan Uluslararası Adana Film Festivali'nin tarihi, yaklaşık bir hafta ileriye kaydırıldı.
 
Festival kapsamında bu yıl ünlü Japon yönetmen Aki Kaurismaki'nin, 2017 Berlin Film Festivali'nde "en iyi yönetmen" ödülünü aldığı "The Other Side Of Hope" filminin Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek.
 
Öte yandan, festival kapsamında oluşturulacak "Sinema Market" etkinliğinde, sinema sektörünün aktörleri buluşup, sektörün gelişimi ve sorunların çözümü için beyin fırtınaları gerçekleştirecek.
 
Etkinlikte, senaristler yapımcılarla, yapımcılar dağıtımcılarla ve televizyon kanallarının temsilcileriyle buluşacak.
 
Etkinlik, senaristlerin yapımcılarla randevu alarak buluşması sonucu yeni filmler için uygun senaryoların seçilmesine imkan oluşturucak.
 
Yapımcıların, dağıtımcılar ve televizyon kanallarıyla buluşması ise; tamamlanmış filmlerin sanatseverlere ulaştırılmasını sağlayacak.
 
Etkinlik süresince sektörün sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde de bulunulacak.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın, Türk sineması için özel bir yeri ve önemi olduğunu belirterek, festivalde prömiyeri yapılacak önemli yapıtların, dünya sinema sektörünün gözünü Adana'ya çevirmesini sağlayacağını kaydetti.
 
Festivalin bu yıl çok daha zengin bir içerikle sinemaseverlerin önüne çıkacağını da ifade eden Sözlü, şöyle devam etti:
 
"Türk sineması, kendi içinde Hollywood yapımlarıyla rekabet edebilen ender sektörlerden biri. Hollywood'un bu sektörde domine edemediği bir ülkeyiz.
 
Hem bu yapımızı korumak, geliştirmek hem de Adanamızın Türk sineması içindeki önemini artırmak amacıyla her yıl hatırı sayılır bir desteği sinema sektörümüze aktarıyoruz.
 
Bu yıl Adana Film Festivali kapsamında oluşturulacak Sinema Market'in de sektörün aktörlerini buluşturup, sinema dünyasındaki kaliteyi ve verimi artıracağına inanıyorum."
 
http://www.altinkoza.org.tr/

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomik anlamda onbirinci kez kalkınma planı yapıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?