27.07.2017,03:32
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
24. Uluslararası Adana Film Festival; 25 Eylül - 1 Ekim
Adana'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Adana Film Festivali'nin tarihi, 25 Eylül - 1 Ekim olarak değiştirildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, daha önce 11-17 Eylül'de düzenleneceği duyurulan Uluslararası Adana Film Festivali'nin tarihi, yaklaşık bir hafta ileriye kaydırıldı.
 
Festival kapsamında bu yıl ünlü Japon yönetmen Aki Kaurismaki'nin, 2017 Berlin Film Festivali'nde "en iyi yönetmen" ödülünü aldığı "The Other Side Of Hope" filminin Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek.
 
Öte yandan, festival kapsamında oluşturulacak "Sinema Market" etkinliğinde, sinema sektörünün aktörleri buluşup, sektörün gelişimi ve sorunların çözümü için beyin fırtınaları gerçekleştirecek.
 
Etkinlikte, senaristler yapımcılarla, yapımcılar dağıtımcılarla ve televizyon kanallarının temsilcileriyle buluşacak.
 
Etkinlik, senaristlerin yapımcılarla randevu alarak buluşması sonucu yeni filmler için uygun senaryoların seçilmesine imkan oluşturucak.
 
Yapımcıların, dağıtımcılar ve televizyon kanallarıyla buluşması ise; tamamlanmış filmlerin sanatseverlere ulaştırılmasını sağlayacak.
 
Etkinlik süresince sektörün sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde de bulunulacak.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın, Türk sineması için özel bir yeri ve önemi olduğunu belirterek, festivalde prömiyeri yapılacak önemli yapıtların, dünya sinema sektörünün gözünü Adana'ya çevirmesini sağlayacağını kaydetti.
 
Festivalin bu yıl çok daha zengin bir içerikle sinemaseverlerin önüne çıkacağını da ifade eden Sözlü, şöyle devam etti:
 
"Türk sineması, kendi içinde Hollywood yapımlarıyla rekabet edebilen ender sektörlerden biri. Hollywood'un bu sektörde domine edemediği bir ülkeyiz.
 
Hem bu yapımızı korumak, geliştirmek hem de Adanamızın Türk sineması içindeki önemini artırmak amacıyla her yıl hatırı sayılır bir desteği sinema sektörümüze aktarıyoruz.
 
Bu yıl Adana Film Festivali kapsamında oluşturulacak Sinema Market'in de sektörün aktörlerini buluşturup, sinema dünyasındaki kaliteyi ve verimi artıracağına inanıyorum."
 
http://www.altinkoza.org.tr/

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünyanın adım adım dördüncü sanayi devrimine koştuğu bir süreçteyiz. Esasen gelişmiş birçok ülke bu fazı tamamlayıp, beşinci evrenin çalışmalarına başladı bile.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Son günlerde yazılı ve görsel basın ile sosyal medya hesaplarında bolca yer alan Efes Antik Kenti’ndeki bir sünnet düğününe ait olduğu belirtilen fotoğraflara ilişkin resmi bazda pek çok açıklama yapıldı.
Kıbrıs Konferansı, 28 Haziran’da İsviçre’nin Crans-Montana kentinde başladı.
Yazının başlığını Prof. Hüseyin Atay’ın “İslam’da İşçi- İşveren İlişkileri” adlı kitabından aldım. Bu cümle beni çok etkiledi;
Bu ülkenin borçları neden devamlı artıyor? Çoruh Enerji Planı bize ne hediye (!) ediyor?
“İnsan, yere attığı küçücük bir kağıt parçasının bile getireceği bedelin farkında olsaydı, ömrünü yere atılmış kağıtları toplayarak geçirirdi.”
Modern toplumlar, örgütlü toplumlardır ve her örgütün yönetilmesi gerekir.
Öteki Avrupalılar: Adalete yürüyen direnişin ağır işçileri
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay