21.11.2017,11:11
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Terör İhbar Hattı; Alo 140
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada,..
Emniyet Genel Müdürlüğü'nce terörle mücadele kapsamında 30 Ekim 2015 tarihinde kurulan "Alo 140 Terör İhbar Hattı"na vatandaşlardan gelen ihbarların, terör örgütü mensupları ile aranan kişilerin yakalanmasına büyük katkı sağladığı belirtildi.
 
İhbarların önemine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Terör olaylarının önlenmesi, meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik vatandaşlarımızdan alınan ihbarlar, terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara büyük katkı sağlamaktadır.
 
Etkin ve kararlı şekilde yürütülen terörle mücadele sürecindeki ihbarlar sonucu çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, önemli miktarlarda silah, mühimmat, patlayıcı madde ve bomba yapım malzemesi ele geçirilmiş ve muhtemel terör eylemlerini engellenmiştir."
 
Açıklamada, Alo 140 Terör İhbar Hattı'nın, yazılı, sözlü ve elektronik ortamda emniyet, jandarma, yurt dışı elçilik ile konsolosluklara ve tüm yurtta 155 ve 156 ihbar hatlarına yapılan ihbarlara ilişkin işlemlerin gizlilik kuralları içinde daha etkin yürütülmesi amacıyla mevcut ihbar hatlarına ek olarak kurulduğu kaydedildi.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dolar / TL kuru 11 ayın zirvesini gördü. Esasen düz mantıkla baktığınızda dolardaki yükseliş eğiliminde şaşıracak bir şey yok. Fakat ısrarlı çıkış, herkesin yüreğini ağzına getiriyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay