22.02.2018,17:20
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı; 31 Ekim
Enerjinin etkin kullanılarak israfın önlenmesi,..
enerji maliyetlerinin ekonomik yükünün hafifletilmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanılması, enerji kullanımı sırasında çevrenin korunması, verimliliğin artırılması ve bu bilincin geliştirilmesi son dönemlerde gündemin en önemli unsurlarından.
 
Hem bireylerin hem de ülkelerin önem verdiği bu konuda yürütülen çalışmalara bir yenisi ekleniyor.
 
31 Ekim 2017 tarihinde Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Mövenpick Hotel'de gerçekleştirilecek olan "Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları" Çalıştayı ısı enerjisinin üretim – tüketimde kullanım alanları ve bu alanların korunmasına dair tüm konuları ele alacak...
 
Bilgi ve ileri teknoloji ürünlerden yararlanılması enerji kullanımında verimliliği sağlayan önemli bir etken.
 
Isı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama taşıyan, enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanması sebebi ile Türkiye'nin ihtiyacı olan Isı pompası sistemi en önemli teknolojilerden. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsterşarı Mustafa Öztürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez katılımı ile gerçekleşecek Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı çerçevesinde, ısıtma ve soğutma amacıyla hava, su ve toprak kaynaklı ısı pompalarının, yatırım ve işletimi konusundaki avantajları ve dezavantajları, Avrupa Birliği ile Ülkemiz mevzuatındaki yeri, kullanım alanları ile yaygınlaştırılması için yapılması gerekenler konuşulacak. 
 
Arçelik, Siemens, Vaillant, Baymak, Daikin, Demirdöküm, Danfoss, Schinder gibi önemli sektör temsilcileri, üretici ve ithalatçı firmalar ve 40 büyük inşaat firmasının katılımıyla gerçekleşecek olan Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı; 31 Ekim 2017, saat 09.00'da
Ankara Mövenpick Hotel'de gerçekleştirilecek.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?