21.11.2017,17:11
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı; 31 Ekim
Enerjinin etkin kullanılarak israfın önlenmesi,..
enerji maliyetlerinin ekonomik yükünün hafifletilmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanılması, enerji kullanımı sırasında çevrenin korunması, verimliliğin artırılması ve bu bilincin geliştirilmesi son dönemlerde gündemin en önemli unsurlarından.
 
Hem bireylerin hem de ülkelerin önem verdiği bu konuda yürütülen çalışmalara bir yenisi ekleniyor.
 
31 Ekim 2017 tarihinde Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Mövenpick Hotel'de gerçekleştirilecek olan "Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları" Çalıştayı ısı enerjisinin üretim – tüketimde kullanım alanları ve bu alanların korunmasına dair tüm konuları ele alacak...
 
Bilgi ve ileri teknoloji ürünlerden yararlanılması enerji kullanımında verimliliği sağlayan önemli bir etken.
 
Isı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama taşıyan, enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanması sebebi ile Türkiye'nin ihtiyacı olan Isı pompası sistemi en önemli teknolojilerden. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsterşarı Mustafa Öztürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez katılımı ile gerçekleşecek Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı çerçevesinde, ısıtma ve soğutma amacıyla hava, su ve toprak kaynaklı ısı pompalarının, yatırım ve işletimi konusundaki avantajları ve dezavantajları, Avrupa Birliği ile Ülkemiz mevzuatındaki yeri, kullanım alanları ile yaygınlaştırılması için yapılması gerekenler konuşulacak. 
 
Arçelik, Siemens, Vaillant, Baymak, Daikin, Demirdöküm, Danfoss, Schinder gibi önemli sektör temsilcileri, üretici ve ithalatçı firmalar ve 40 büyük inşaat firmasının katılımıyla gerçekleşecek olan Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı; 31 Ekim 2017, saat 09.00'da
Ankara Mövenpick Hotel'de gerçekleştirilecek.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dolar / TL kuru 11 ayın zirvesini gördü. Esasen düz mantıkla baktığınızda dolardaki yükseliş eğiliminde şaşıracak bir şey yok. Fakat ısrarlı çıkış, herkesin yüreğini ağzına getiriyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay