22.11.2017,05:03
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yeni gelişim bölgeleri, marka lokasyonların önüne geçiyor'
Yeni nesil konut projelerine ev sahipliği yapan ve bu sektörde yeniliklerin öncüsü konumuna gelen Başkent’te, yeni gelişim bölgeleri marka lokasyonların önüne geçiyor.
Ankara’da son 10 yıldan beri konut anlayışı hızlı şekilde değişirken, gözde lokasyonlar Çankaya, Ümitköy, Çayyolu, Çukurambar’a son yıllarda eklenen Beykent, Çiğdem, Yüzüncü Yıl gibi semtler, modern yaşamın merkezleri oldu.
 
Ancak Başkent’in hem ekonomik hem de nüfus açısından hızlı büyümesi, bir süre sonra bu marka lokasyonları da yetersiz hale getirdi.
 
Ankara’da yaklaşık 25 yıldan beri Balgat, Keçiören, Etlik gibi bölgelere konut üreten İpektaş Ltd. Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, gözde bölgelerin günümüzde trafikten, karmaşaya; düşük profilli konutlardan, yeşil alan azlığına kadar çok sayıda sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını belirterek, şunları söyledi:
 
“Aslında yeni gelişim bölgeleri, marka lokasyonların önüne geçiyor.

Örneğin kent merkezlerine oldukça yakın konumda bulunan Ovacık, şu an Keçiören Belediyesi’nin de desteğiyle öyle güzel planlanıyor ki gelecek 10-20 yılda tüm beklentileri karşılayacak.

Beytepe, İncek, Ümitköy gibi lokasyonlar yıllardır Ankara’da gözde yerler olarak görülüyor.
 
Bence de buralar değerli noktalar. Ama bu bölgelerde bulunan konutlar, diğer yapılar ve hayat düzeni düşünüldüğünde, 5 yıl sonra buralarda yaşam zorlaşacak, beklentilere cevap veremeyecek.
 
Çünkü konutlar ve hayat düzeni şimdi bile en az 10 yıl öncesinin kriterlerinde.
 
Durum böyle olunca çok “değerli” görülen bu bölgeler zaman ilerledikçe değerine değer katmayacak ya da değer kaybedecek.”
Kendilerinin de bu bilinçle Ovacık’a 86 metre yükseklikte 94 daireli büyük bir proje kazandırmak için çalışma başlattıklarını ifade eden İpek, “Ankara’nın iddialı konut projeleri arasında gösterilen Ova Kule’yi Ovacık’a inşa etmemizin en büyük sebebi değerlenen bir bölge olması. 
 
Aynı zamanda yeni düzenin, yeni gelişmelerin, yeni projelere uyum içinde olacağını düşünüyorum.
 
Konut alıcılarına hem yatırım hem de yaşamak için en avantajlı proje olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim” dedi.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
https://www.youtube.com/embed/rc7FZalYwAg

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dövizdeki yükseliş ekonominin baş belası.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay