21.01.2018,01:57
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yeni gelişim bölgeleri, marka lokasyonların önüne geçiyor'
Yeni nesil konut projelerine ev sahipliği yapan ve bu sektörde yeniliklerin öncüsü konumuna gelen Başkent’te, yeni gelişim bölgeleri marka lokasyonların önüne geçiyor.
Ankara’da son 10 yıldan beri konut anlayışı hızlı şekilde değişirken, gözde lokasyonlar Çankaya, Ümitköy, Çayyolu, Çukurambar’a son yıllarda eklenen Beykent, Çiğdem, Yüzüncü Yıl gibi semtler, modern yaşamın merkezleri oldu.
 
Ancak Başkent’in hem ekonomik hem de nüfus açısından hızlı büyümesi, bir süre sonra bu marka lokasyonları da yetersiz hale getirdi.
 
Ankara’da yaklaşık 25 yıldan beri Balgat, Keçiören, Etlik gibi bölgelere konut üreten İpektaş Ltd. Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, gözde bölgelerin günümüzde trafikten, karmaşaya; düşük profilli konutlardan, yeşil alan azlığına kadar çok sayıda sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını belirterek, şunları söyledi:
 
“Aslında yeni gelişim bölgeleri, marka lokasyonların önüne geçiyor.

Örneğin kent merkezlerine oldukça yakın konumda bulunan Ovacık, şu an Keçiören Belediyesi’nin de desteğiyle öyle güzel planlanıyor ki gelecek 10-20 yılda tüm beklentileri karşılayacak.

Beytepe, İncek, Ümitköy gibi lokasyonlar yıllardır Ankara’da gözde yerler olarak görülüyor.
 
Bence de buralar değerli noktalar. Ama bu bölgelerde bulunan konutlar, diğer yapılar ve hayat düzeni düşünüldüğünde, 5 yıl sonra buralarda yaşam zorlaşacak, beklentilere cevap veremeyecek.
 
Çünkü konutlar ve hayat düzeni şimdi bile en az 10 yıl öncesinin kriterlerinde.
 
Durum böyle olunca çok “değerli” görülen bu bölgeler zaman ilerledikçe değerine değer katmayacak ya da değer kaybedecek.”
Kendilerinin de bu bilinçle Ovacık’a 86 metre yükseklikte 94 daireli büyük bir proje kazandırmak için çalışma başlattıklarını ifade eden İpek, “Ankara’nın iddialı konut projeleri arasında gösterilen Ova Kule’yi Ovacık’a inşa etmemizin en büyük sebebi değerlenen bir bölge olması. 
 
Aynı zamanda yeni düzenin, yeni gelişmelerin, yeni projelere uyum içinde olacağını düşünüyorum.
 
Konut alıcılarına hem yatırım hem de yaşamak için en avantajlı proje olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim” dedi.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
https://www.youtube.com/embed/rc7FZalYwAg

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?