20.02.2018,04:50
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatı; 2.200 TL
Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt,..

Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, son 3 yıldır Kanal İstanbul projesinin güzergahındaki bölgelerin gayrimenkul fiyatlarında artış görüldüğünü, en yüksek artışın ise; Arnavutköy’de olduğunu belirtti.
 
Öğüt, Endeksa.com verilerine göre; Eylül ayı sonu itibarıyla Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatının 2.200 TL, konut yatırımının geri dönüş süresinin ise; 25 yıl olduğunu söyledi.  
 
Başakşehir ikinci sırada
 
Kanal İstanbul nedeniyle gayrimenkul değer artışında ikinci sırada Başakşehir’in geldiğini ifade eden Öğüt, şunları belirtti:
 
“Başakşehir’in Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahalleleri proje nedeniyle en fazla değer artışı görülen bölgeler olarak öne çıkıyor.
 
Endeksa verilerine göre; Başakşehir’de ortalama konut satış fiyatı 3.275 TL/m2, konut yatırımın geri dönüş süresi 24 yıl.
 
Mahalle bazında bakıldığında ise; Güvercintepe’de ortalama konut satış fiyatı 1.975 TL/m2, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl,
 
Şahintepe’de ortalama konut satış fiyatı 2.200 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresi ise; 27 yıl,
 
Kayabaşı’nda ortalama konut fiyatı 2.800 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl,
 
Altınşehir’de ortalama konut fiyatı 1.950 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl.”
 
Kanal İstanbul’un değer artışı sağladığı diğer iki bölgenin Küçükçekmece ve Esenyurt olduğunu kaydeden Öğüt, Küçükçekmece’de ortalama konut satış fiyatının 2.900 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresinin 19 yıl, Esenyurt’ta ortalama konut satış fiyatının 2.075 TL/m2 ve geri dönüş süresinin 19 yıl olduğunu söyledi. 
 
Endeksa hakkında;
 
Gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanan www.endeksa.com, sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini giren herkese piyasa değerini anında sunmaktadır.
 
Türkiye’nin her yerinde saha araştırmaları yapan lisanslı Endeksa değerleme uzmanlarının hazırladığı verilere dayanarak anında bilgi veren platform, otomasyona dayalı istatistiki modelleme ve makine öğrenimi yöntemleri ile konut değerlerini hızla ve doğru bir şekilde hesaplayabilmektedir.
 
Endeksa, konut satış ve kira değerlerinin yanı sıra bölge bazında yaşayanların demografik bilgileri, bölgedeki ticari parametreleri ve yaşam alanlarını da sunmaktadır.
 
Gayrimenkul profesyonellerinin yanı sıra bireysel kullanıcıların da yoğun olarak kullandıkları platform, kullanıcılara yapmış oldukları otomatik değerlemeleri raporlayabilme, güvenilir ve bağımsız görüşe ulaşmak için bulundukları bölgelere hakim deneyimli uzmanlardan görüş raporu talep etme imkanı da sağlamaktadır.
 
Endeksa ile en iyi yatırım bölgelerini hızla belirlemek mümkün olmaktadır.
 
Yatırım için düşünülen bölgeler il, ilçe, mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, konut türüne göre ortalama kiralara, satış fiyatlarına ve fiyat değişim trendlerine ulaşmak sadece saniyeler almaktadır.
 
Kullanıcılar kendi evlerinin değerini de kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bunun için haritadan işaretleyip konut özellikleri girildiğinde, Endeksa evin piyasa değerini anında hesaplamaktadır.
 
Yaşam tarzına göre ev seçimi de Endeksa ile kolaylaşmaktadır.
 
Kullanıcının yaşamayı düşündüğü bölgeler il, ilçe mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, sosyal göstergeler ve çevredeki yaşam olanakları hızla görüntülenmektedir.
 
Uzman görüşü ise; Endeksa’nın bir diğer fark yaratan hizmetidir.
 
Bireysel ya da ticari karar vermeden önce kullanıcılar lisanslı Endeksa uzmanlarının görüşüne başvurabilmektedir.
 
www.endeksa.com

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomisinde kritik sektör tanımı yapmam gerekirse bugünkü koşullarda birinci sıraya tarımı, ikinci sıraya turizmi, üçüncü sıraya da yazılımı koyarım.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?