22.11.2017,21:45
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatı; 2.200 TL
Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt,..

Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, son 3 yıldır Kanal İstanbul projesinin güzergahındaki bölgelerin gayrimenkul fiyatlarında artış görüldüğünü, en yüksek artışın ise; Arnavutköy’de olduğunu belirtti.
 
Öğüt, Endeksa.com verilerine göre; Eylül ayı sonu itibarıyla Arnavutköy’de ortalama konut metrekare satış fiyatının 2.200 TL, konut yatırımının geri dönüş süresinin ise; 25 yıl olduğunu söyledi.  
 
Başakşehir ikinci sırada
 
Kanal İstanbul nedeniyle gayrimenkul değer artışında ikinci sırada Başakşehir’in geldiğini ifade eden Öğüt, şunları belirtti:
 
“Başakşehir’in Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahalleleri proje nedeniyle en fazla değer artışı görülen bölgeler olarak öne çıkıyor.
 
Endeksa verilerine göre; Başakşehir’de ortalama konut satış fiyatı 3.275 TL/m2, konut yatırımın geri dönüş süresi 24 yıl.
 
Mahalle bazında bakıldığında ise; Güvercintepe’de ortalama konut satış fiyatı 1.975 TL/m2, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl,
 
Şahintepe’de ortalama konut satış fiyatı 2.200 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresi ise; 27 yıl,
 
Kayabaşı’nda ortalama konut fiyatı 2.800 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl,
 
Altınşehir’de ortalama konut fiyatı 1.950 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl.”
 
Kanal İstanbul’un değer artışı sağladığı diğer iki bölgenin Küçükçekmece ve Esenyurt olduğunu kaydeden Öğüt, Küçükçekmece’de ortalama konut satış fiyatının 2.900 TL/m2, yatırımın geri dönüş süresinin 19 yıl, Esenyurt’ta ortalama konut satış fiyatının 2.075 TL/m2 ve geri dönüş süresinin 19 yıl olduğunu söyledi. 
 
Endeksa hakkında;
 
Gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanan www.endeksa.com, sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini giren herkese piyasa değerini anında sunmaktadır.
 
Türkiye’nin her yerinde saha araştırmaları yapan lisanslı Endeksa değerleme uzmanlarının hazırladığı verilere dayanarak anında bilgi veren platform, otomasyona dayalı istatistiki modelleme ve makine öğrenimi yöntemleri ile konut değerlerini hızla ve doğru bir şekilde hesaplayabilmektedir.
 
Endeksa, konut satış ve kira değerlerinin yanı sıra bölge bazında yaşayanların demografik bilgileri, bölgedeki ticari parametreleri ve yaşam alanlarını da sunmaktadır.
 
Gayrimenkul profesyonellerinin yanı sıra bireysel kullanıcıların da yoğun olarak kullandıkları platform, kullanıcılara yapmış oldukları otomatik değerlemeleri raporlayabilme, güvenilir ve bağımsız görüşe ulaşmak için bulundukları bölgelere hakim deneyimli uzmanlardan görüş raporu talep etme imkanı da sağlamaktadır.
 
Endeksa ile en iyi yatırım bölgelerini hızla belirlemek mümkün olmaktadır.
 
Yatırım için düşünülen bölgeler il, ilçe, mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, konut türüne göre ortalama kiralara, satış fiyatlarına ve fiyat değişim trendlerine ulaşmak sadece saniyeler almaktadır.
 
Kullanıcılar kendi evlerinin değerini de kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bunun için haritadan işaretleyip konut özellikleri girildiğinde, Endeksa evin piyasa değerini anında hesaplamaktadır.
 
Yaşam tarzına göre ev seçimi de Endeksa ile kolaylaşmaktadır.
 
Kullanıcının yaşamayı düşündüğü bölgeler il, ilçe mahalle ya da konum bazında seçildiğinde, sosyal göstergeler ve çevredeki yaşam olanakları hızla görüntülenmektedir.
 
Uzman görüşü ise; Endeksa’nın bir diğer fark yaratan hizmetidir.
 
Bireysel ya da ticari karar vermeden önce kullanıcılar lisanslı Endeksa uzmanlarının görüşüne başvurabilmektedir.
 
www.endeksa.com

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay