22.11.2017,21:44
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Toplu arsalar,faiz getirisinin 10 katından fazla kazanç sağlayabilir
Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul alımlarına yön veren EKN Group’un yaptığı analizde, “ekstrem getiriler hariç” büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarında son 5 yılda kazanç 25 kata ulaştı.
EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, son yıllarda borsa, döviz, fon gibi yatırım araçlarının yaygınlaşması, bunların kolay alım satımı, anlık kazanç sağlamaları gibi nedenlerin; ataların “toprak her zaman ve çok kazandırır” sözünün kısmen unutulmasına yol açtığını kaydetti.
 
Günlük, haftalık cüzi miktardaki kazançların birikimleri değerlendirmek için cazip görünse de, gayrimenkulün dün olduğu gibi bugün de bu yatırım araçlarının katbekat üstünde kazanç sağlayabildiğini ifade eden Eken, şunları söyledi:
 
“Büyükleri her zaman dinlemekte fayda var. Toprak, dün olduğu gibi bugün de, yarın da, gelecekte de en fazla kazandıracak yatırım aracı.
 
Ancak, kişilerin gelişim alanlarını iyi bilmeleri, zamanlamayı iyi yapmaları ve arsa alımında büyük oynamaları gerekiyor.
 
500-600 metrekare ya da birkaç dönüm arazi yerine 20-30 hatta 300-500 dönüm toplu arsalar, gelişim alanında olmaları durumunda örneğin faiz getirisinin 10 katından fazla kazanç sağlayabilir.
 
EKN Group olarak yaptığımız analizlerde Başkent’te son 5 yılda büyük ölçekli arsa yatırımlarında 25 katlar seviyesinde kazançlar gerçekleştiğini tespit ettik.”
 
Bu kazanca kimler ulaşabilir?
 
Osman Eken, büyük birikimler gerektiren büyük ölçekli arsa alımlarında, genellikle meslektaşlar ya da meslek örgütleri aracılığıyla ortaklıklara gidildiğini vurgulayarak, “Gelişim noktasında büyük ölçekli arsası olanlar, satışta tek muhatap istediği gibi bu arsaları arayan sanayici, inşaatçı gibi kişiler de arsa toplamak yerine bir elden hareket etmeyi arzuluyor.
 
Miktardaki büyüme ortaklık yoluna giden birikim sahiplerini bizim gibi gayrimenkul yatırımcılarına yönlendiriyor.
 
Profesyonel çalışmalar riski minimize ettiği gibi getiri miktarını da önemli ölçüde artıyor” dedi.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay