17.10.2017,16:12
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Üniversite kazanan öğrenciye, barınma maliyetine ev
Başkent’te hızla yaygınlaşan 1+1 konutlar, 18 üniversiteye sahip kentte öğrencilerin gözdesi oldu.
Üniversiteye yeni başlayan bir öğrenci, 200 ile 300 bin lira arasında aldığı 1+1 konutla ortalama 5 yıllık öğrenim yaşamı boyunca yurt ve kira derdinden kurtulurken, aynı zamanda, mezun olduğunda barınma gideri evin maliyetinin önemli kısmını karşılayacak.
 
Ankara’da yaklaşık 50 yıldan beri faaliyet gösteren Besa Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, eğitim kalitesi açısından Türkiye’nin en iyi üniversitelerine sahip Ankara’da öğrenci olmanın bir ayrıcalık olduğunu kaydetti.
 
Başkent’te üniversite kazanan öğrencilerin en büyük sorunlarından birinin güvenlikli barınma olduğunu dile getiren Bezci, artık öğrencilerin sıkışık yurt odalarında kalmak istemediklerini, yıllık bedelleri 25-35 bin lira arasında değişen lüks yurtların maliyetinin ise; çok fazla olduğunu ifade etti.
 
Efe Bezci, son dönemde yaptıkları konut projelerinde en fazla talep gören konut türünün 1 artı 1’ler olduğunu, bunlara da öğrencilerin büyük talep gösterdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
 
“Üniversitelilerin öğrenim hayatlarında başarılı olmalarında ana faktörlerden biri yaşam konforlarını yükseltecek konutlar.
 
Artık hem öğrencilerin hem de ailelerin bu konuda bilinçlendiklerini görüyoruz.
 
Yurt seçerken çeşitli nedenlerden dolayı çok dikkatli davranıyorlar.
 
Ama ya diledikleri yurdu bulamıyorlar, ya güvenliği yok, ya da maliyetleri çok fazla geliyor.
 
Ev kiralama ise; bir başka sorun. Binada ev kiralayan öğrenci genelde sorun olarak görülüyor, gir-çıklar çokça yaşanıyor.
 
Bu durumda öğrenciler için aslında en uygunu kendilerine yetecek 1+1 konut almaları.
 
Biz önceki projelerimizde ve yeni başladığımız Kent İncek projemizde öğrencilerden büyük talep görüyoruz.
 
Şöyle ki; ortalama 5 yıllık öğrenim döneminde 125-150 bin lira yurt parası vermektense 200-300 bin liraya böyle bir daire alarak hem sorunsuz bir öğrenim hayatı geçiriyorlar, hem aileler istediği zaman gelip dilediğince kalabiliyor, aynı zamanda da mezun olduklarında evleri neredeyse bedavaya gelmiş oluyor.
 
Yani üniversiteyi kazanırken, barınma maliyeti ile ev sahibi de olabiliyorlar.”
Efe Bezci, geleceğe yatırım yapan öğrenci ve velilerinin Ankara’nın seçkin üniversitelerine çok yakın mesafede olması nedeniyle İncek’te inşa ettikleri 604 konutluk Kent İncek projesine büyük ilgi gösterdiklerini, kayıt dönemi ile birlikte bu konut türünde satışların hızla arttığını kaydetti.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin işsizlik rakamları açıklandı. Hiç oran tartışmasına girmeyeceğim. Son bir yılda tüm zoraki, işsiz adamı işsiz saymama gibi uygulamalara rağmen iki haneye oturduğu görülüyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
“tüketim kölelik ise, üretim özgürlüktür”
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay