17.12.2017,20:33
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Üniversite kazanan öğrenciye, barınma maliyetine ev
Başkent’te hızla yaygınlaşan 1+1 konutlar, 18 üniversiteye sahip kentte öğrencilerin gözdesi oldu.
Üniversiteye yeni başlayan bir öğrenci, 200 ile 300 bin lira arasında aldığı 1+1 konutla ortalama 5 yıllık öğrenim yaşamı boyunca yurt ve kira derdinden kurtulurken, aynı zamanda, mezun olduğunda barınma gideri evin maliyetinin önemli kısmını karşılayacak.
 
Ankara’da yaklaşık 50 yıldan beri faaliyet gösteren Besa Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, eğitim kalitesi açısından Türkiye’nin en iyi üniversitelerine sahip Ankara’da öğrenci olmanın bir ayrıcalık olduğunu kaydetti.
 
Başkent’te üniversite kazanan öğrencilerin en büyük sorunlarından birinin güvenlikli barınma olduğunu dile getiren Bezci, artık öğrencilerin sıkışık yurt odalarında kalmak istemediklerini, yıllık bedelleri 25-35 bin lira arasında değişen lüks yurtların maliyetinin ise; çok fazla olduğunu ifade etti.
 
Efe Bezci, son dönemde yaptıkları konut projelerinde en fazla talep gören konut türünün 1 artı 1’ler olduğunu, bunlara da öğrencilerin büyük talep gösterdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
 
“Üniversitelilerin öğrenim hayatlarında başarılı olmalarında ana faktörlerden biri yaşam konforlarını yükseltecek konutlar.
 
Artık hem öğrencilerin hem de ailelerin bu konuda bilinçlendiklerini görüyoruz.
 
Yurt seçerken çeşitli nedenlerden dolayı çok dikkatli davranıyorlar.
 
Ama ya diledikleri yurdu bulamıyorlar, ya güvenliği yok, ya da maliyetleri çok fazla geliyor.
 
Ev kiralama ise; bir başka sorun. Binada ev kiralayan öğrenci genelde sorun olarak görülüyor, gir-çıklar çokça yaşanıyor.
 
Bu durumda öğrenciler için aslında en uygunu kendilerine yetecek 1+1 konut almaları.
 
Biz önceki projelerimizde ve yeni başladığımız Kent İncek projemizde öğrencilerden büyük talep görüyoruz.
 
Şöyle ki; ortalama 5 yıllık öğrenim döneminde 125-150 bin lira yurt parası vermektense 200-300 bin liraya böyle bir daire alarak hem sorunsuz bir öğrenim hayatı geçiriyorlar, hem aileler istediği zaman gelip dilediğince kalabiliyor, aynı zamanda da mezun olduklarında evleri neredeyse bedavaya gelmiş oluyor.
 
Yani üniversiteyi kazanırken, barınma maliyeti ile ev sahibi de olabiliyorlar.”
Efe Bezci, geleceğe yatırım yapan öğrenci ve velilerinin Ankara’nın seçkin üniversitelerine çok yakın mesafede olması nedeniyle İncek’te inşa ettikleri 604 konutluk Kent İncek projesine büyük ilgi gösterdiklerini, kayıt dönemi ile birlikte bu konut türünde satışların hızla arttığını kaydetti.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?