19.01.2018,02:35
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Aynı iş gününde;ABD’de şirket kurup fatura kesebilmek mümkün
Amerika’da yeni bir iş kurmak ya da yatırım yapmak için bekleyen çok sayıda yatırımcı yeniden vizeye başvurabiliyor.

Bu kapsamda Amerika pazarına açılmak isteyen yatırımcılar, en çok tercih edilen E-2 Yatırımcı Vizesi ile ülkenin kapılarını aralıyor.

Bu vizeden yararlanmak için son 5 yılda Türkiye’den başvuranların sayısı yaklaşık yüzde 60 artış gösterdi.

delawaresirket.com ve amerikadasirket.com adresleri üzerinden Amerika’da şirket kuruluşu, vergi, sanal ofis, ve yatırımcı danışmanlığı hizmeti veren Social Enterprises’ın Türkiye Yöneticisi Fatih Pekar, “Son 2 yılda bizim aracılığımızla Amerika’da kurulan şirketlerin sayısı 300’ü aştı” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pekar, sözlerine şöyle devam etti:

“ABD ve Türkiye Büyükelçiliklerinin karşılıklı açıklamalarıyla, Türk yatırımcıların E-2 Yatırımcı Vizesi alarak hem kendileri hem de eşleri ve çocukları için uzun süreli Amerika vizesi edinmelerine yönelik başvurular yeniden başladı.

Yatırımcı vizesine başvuranların çoğunluğu E-ticaret, Perakende, İnşaat ve Gıda sektörlerinde faaliyet gösteriyor, çoğunlukla Delaware, Wyoming ve Florida eyaletlerinde şirket kuruyor ve yaş ortalamaları 35.

Amerika’da en hızlı ve kolay şekilde şirket kurmak için şirket kuruluş belgesinden kaşesine, mühründen noter onaylı yetki belgesine kadar ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri delawaresirket.com ve amerikadasirket.com aracılığıyla Türk yatırımcılara sağlıyor.

Aynı iş günü içerisinde Amerika’da şirket kurup fatura kesebilecek şekilde hazır ediyoruz.”

E-2 Yatırımcı Vizesi nedir?

Amerika Birleşik Devletleri ile arasında geçerli bir ticari anlaşma bulunan ülkelerin vatandaşlarının başvurabildiği E-2 Yatırımcı Vizesi’ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da başvuruda bulunabiliyor.

E-2 Yatırımcı Vize’si başvurusunda belirlenmiş bir yatırım alt sınırı yoktur; başvuru sürecinde önemli bir miktarda yatırımın riske edildiğine dair yetkili makamlar ikna edilmelidir.

E-2 vizesi “girişimcilik” veya “start-up” vizesine en yakın olan vize türüdür.

E-2 Yatırımcı Vizesi ile yatırımcı, hem kendisi hem de eşi ve çocukları için uzun süreli Amerika’da oturum ve çalışma izni edinebiliyor.

Vize başvurusu şu an için yalnızca ABD İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapılabiliyor.

 

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?