21.02.2018,18:06
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Rusya, nükleer başlık taşıyan denizaltı dronelar inşa etti
Pentagon'dan medyaya sızan “Nükleer Görünüm Gözden Geçirme Raporu”na göre, Rusya, 100 megatonluk nükleer başlık taşıma kabiliyetine sahip denizaltı dronelar inşa etmeyi başardı.

Belgede, “AUV - Autonomous Underwater Vehicle” adıyla geçen silah, Rusya’nın çoklu nükleer fırlatma araçlarının belirtildiği listede sıralanıyor.

“Kanyon” kod adıyla tanımlanan nükleer drone, 6200 mil (11,500 km.) menzili, 3280 feet (1000 m.) derinlikte seyretme kabiliyeti ve 58 knot’luk (107 km/h) hızıyla ABD’nin tüm sahil şeridini ve stratejik deniz üslerini vurma imkanına sahip.

'Kanyon', Rusya’nın iki farklı sınıf denizaltısı tarafından taşınabiliyor.

Rusya’nın söz konusu nükleer silahı geçtiğimiz yıllarda başarıyla test ettiği de belirtiliyor.

-----

Tsirkon 3M22 hipersonik seyir füzesi ile ilgili görsel sonucuÖte yandan; Rusya’nın, ABD uçak gemilerini imha etme kabiliyetine sahip yeni bir füze geliştirdiği de ortaya çıktı.

Alman Stern gazetesi, Rusya’da geliştirilen ‘Tsirkon’ füzesinin ABD uçak gemileri için gerçek tehdit oluşturacağını yazdı.

Yazıda, modernizasyondan geçen Amiral Nahimov ve Pyotr Velikiy savaş gemilerinin modern S-500 hava savunma sistemi ve Kalibr seyir füzeleriyle donatılacağı belirtilirken, en önemli yeniliğin Tsirkon 3M22 hipersonik seyir füzesi olduğu kaydedildi.


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Çok sevdiğim bir atasözü vardır: Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine…
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?