18.03.2018,07:01
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin; Kuşak ve Yol çerçevesinde, 100 iş birliği anlaşması imzaladı
Çin'in 86 ülke ve uluslararası örgütle Kuşak ve Yol çerçevesinde; 100 iş birliği anlaşmasını imzaladığı açıklandı.
Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi Başkanı He Lifeng, düzenlenen bir toplantıda, 2017'de Kuşak ve Yol inşasında büyük mesafe kat edildiğini, inisiyatif çerçevesinde üretim kapasitesi, yatırım ve Dijital İpek Yolu alanlarındaki iş birliğinin pekiştirildiğini bildirdi.
 
He, Kuşak ve Yol kapsamında yürütülen projelerde gelinen son noktaya dair bilgi verdi.
 
Buna göre;
 
- Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru inşasında istikrarlı ilerleme kaydedildi.
 
- Mombasa-Nairobi demiryolu hattı hizmete girdi.
 
- Macaristan-Sırbistan demiryolunun Belgrad-Eski Pazova bölümü ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Khalifa Limanı inşa edilmeye başladı.
 
- Hambantota Limanı'nın işletimi Çin'e devredildi. Ayrıca Çin ve Avrupa arasındaki yük treni seferlerinin sayısı 7 bini aştı.
 
Çin'in 2018'de Kuşak ve Yol Forumu sırasında imzalanan iş birliği anlaşmalarını hayata geçirmeye odaklanacağını söyleyen He, karşılıklı bağlantı, üretim kapasitesi işbirliği ve dijital ekonomi alanlarında başlıca projelerin geliştirileceği, standart ve sistem gibi yumuşak bağlantıların güçlendirileceğini de belirtti.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?