26.02.2018,02:10
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Bahreyn, Katar'daki vatandaşlarına pasaport zorunluluğu getirdi
Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran'da Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.
Katar'a ambargo uygulayan 4 ülke, ilişkilerin düzeltilmesi için Doha yönetimine 13 maddelik talep listesi sunmuş, Katar ise; uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.
Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife geçen Pazartesi, Katar vatandaşlarına vize uygulanması yönünde talimat vermişti.
 
-----
 
İçişleri Bakanlığı'na bağlı Bahreyn Uyruk, Pasaport ve İkamet İşleri Dairesi'nden yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı'nın, Katar'da bulunan Bahreyn vatandaşlarının iki ülke arasındaki seyahatlerinde pasaport kullanma zorunluğu getirdiği belirtildi.
 
Açıklamada, Katar'a gidiş ve dönüşlerde, ülkenin tüm sınır kapılarından geçişler sırasında Bahreynli vatandaşların sunduğu başka hiçbir belgenin kabul edilmeyeceği ifade edildi.
 
Bahreyn vatandaşlarının bu uygulamadan önce Katar'a pasaport ya da ikametgah belgeleriyle gidip-gelebiliyorlardı.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
19 Şubat 2017 
https://www.youtube.com/watch?v=Dern5iOzbP4&t=104s
26 Şubat 2017
https://www.youtube.com/watch?v=gfyG43S_Np0

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomik anlamda onbirinci kez kalkınma planı yapıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?