17.12.2017,20:23
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Las Vegas'ta, müzik festivaline silahlı saldırı; 58 ölü
ABD'nin Las Vegas kentinde yapılan, Route 91 isimli müzik festivaline silahlı saldırı düzenlendi.
Saldırının ünlü Mandalay Bay Hotel'in 32.katından kalabalığın üzerine ateş açıldığı aktarılırken, Las Vegas polisi 58 kişinin hayatını kaybettiğini, 400'den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.las vegas harita ile ilgili görsel sonucu
 
Olayda ölü sayısını artmasından endişe ediliyor.
 
Olaya ait sosyal medyada yayınlanan videoda çok sayıda ağır silahla ateş açıldığı sesi duyuluyor.
 
Saldırıda en az 100 merminin kullanıldığı bildirildi.
 
Las Vegas polisi, ikinci bir saldırganın olduğunu düşünmediklerini ve kalabalığa ateş açan saldırganın ise; etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
 
Las Vegas'ta 50 kişinin öldüğü 406 kişinin yaralandığı saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi
 
Açıklama, terör örgütünün haber sitesinden yapıldı.
 
Reuters, terör örgütü DEAŞ'ın Las Vegas'ta gerçekleşen silahlı saldırıyı üstlendiğini duyurdu.
 
Terör örgütü DEAŞ açıklamasında, saldırganın aylar önce Müslüman olduğu iddia etti.
 
ABD tarihinin en ölümlü silahlı saldırısını gerçekleştiren Stephen Craig Paddock'un, 28 Eylül Perşembe günü Las Vegas'taki otele yerleşip keşif yaptığı ortaya çıktı.
 
Saldırıyı Mandalay Bay Hotel'in penceresinden otomatik silahla gerçekleştiren saldırganın 32. katta bulunan otel odasından 10 tane daha silah çıktı.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
2 Ekim 2017
https://www.youtube.com/watch?v=ezjx3AoVg6w

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?