23.11.2017,15:40
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Trump’tan Paris anlaşması için gevşeme sinyali
ABD Başkanı Trump, "Paris anlaşması konusunda bir şeyler olabilir" dedi.

Reuters

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesini Paris iklim anlaşmasından çıkarma kararından geri dönebileceğini söyledi ancak detay vermedi.

Milli gün etkinliklerine katılmak üzere Fransa'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesinin ardından düzenlendiği basın toplantısında, "Paris anlaşması konusunda bir şeyler olabilir. Bakalım ne olacak" dedi.

Macron ise; "İstihdamın korunması isteğine saygı duyarım. Bence bu Paris anlaşmaları ile ters düşmüyor" değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Paris iklim anlaşmasının hükümlerinin, Çin ve Hindistan gibi havayı en çok kirleten ülkeler için daha ılımlı olduğunu, buna karşın Amerikan sanayisini cezalandırdığını söylüyor.

 

 

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay