20.02.2018,04:58
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Trump’tan Paris anlaşması için gevşeme sinyali
ABD Başkanı Trump, "Paris anlaşması konusunda bir şeyler olabilir" dedi.

Reuters

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesini Paris iklim anlaşmasından çıkarma kararından geri dönebileceğini söyledi ancak detay vermedi.

Milli gün etkinliklerine katılmak üzere Fransa'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesinin ardından düzenlendiği basın toplantısında, "Paris anlaşması konusunda bir şeyler olabilir. Bakalım ne olacak" dedi.

Macron ise; "İstihdamın korunması isteğine saygı duyarım. Bence bu Paris anlaşmaları ile ters düşmüyor" değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Paris iklim anlaşmasının hükümlerinin, Çin ve Hindistan gibi havayı en çok kirleten ülkeler için daha ılımlı olduğunu, buna karşın Amerikan sanayisini cezalandırdığını söylüyor.

 

 

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomisinde kritik sektör tanımı yapmam gerekirse bugünkü koşullarda birinci sıraya tarımı, ikinci sıraya turizmi, üçüncü sıraya da yazılımı koyarım.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?