27.07.2017,03:39
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Trump’tan Paris anlaşması için gevşeme sinyali
ABD Başkanı Trump, "Paris anlaşması konusunda bir şeyler olabilir" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesini Paris iklim anlaşmasından çıkarma kararından geri dönebileceğini söyledi ancak detay vermedi.

 

Milli gün etkinliklerine katılmak üzere Fransa'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesinin ardından düzenlendiği basın toplantısında, "Paris anlaşması konusunda bir şeyler olabilir. Bakalım ne olacak" dedi.

 

Macron ise, "İstihdamın korunması isteğine saygı duyarım. Bence bu Paris anlaşmaları ile ters düşmüyor" değerlendirmesinde bulundu.

 

Trump, Paris iklim anlaşmasının hükümlerinin, Çin ve Hindistan gibi havayı en çok kirleten ülkeler için daha ılımlı olduğunu, buna karşın Amerikan sanayisini cezalandırdığını söylüyor.

 

Kaynak: Reuters

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünyanın adım adım dördüncü sanayi devrimine koştuğu bir süreçteyiz. Esasen gelişmiş birçok ülke bu fazı tamamlayıp, beşinci evrenin çalışmalarına başladı bile.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Son günlerde yazılı ve görsel basın ile sosyal medya hesaplarında bolca yer alan Efes Antik Kenti’ndeki bir sünnet düğününe ait olduğu belirtilen fotoğraflara ilişkin resmi bazda pek çok açıklama yapıldı.
Kıbrıs Konferansı, 28 Haziran’da İsviçre’nin Crans-Montana kentinde başladı.
Yazının başlığını Prof. Hüseyin Atay’ın “İslam’da İşçi- İşveren İlişkileri” adlı kitabından aldım. Bu cümle beni çok etkiledi;
Bu ülkenin borçları neden devamlı artıyor? Çoruh Enerji Planı bize ne hediye (!) ediyor?
“İnsan, yere attığı küçücük bir kağıt parçasının bile getireceği bedelin farkında olsaydı, ömrünü yere atılmış kağıtları toplayarak geçirirdi.”
Modern toplumlar, örgütlü toplumlardır ve her örgütün yönetilmesi gerekir.
Öteki Avrupalılar: Adalete yürüyen direnişin ağır işçileri
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay