22.11.2017,08:29
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ve… Beklenen işaret geldi!
2712016-12552972_10153921535774589_156661117630312356_n-010317.jpg
TÜLAY HERGÜNLÜ
“Laiklik Anayasa’da olmamalıdır”

Bu sözlerin sahibi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) hasbel kader başkanlık yapabilen, İsmail Kahraman’a ait!

 

Kimdir bu İsmail Kahraman?

 

60’ lı yıllardan itibaren aşırı muhafazakâr STK’larda görev yapmış; Erbakan’ın dizinin dibinden ayrılmamış,  Refah Partisi ve Fazilet Partisi‘ nde milletvekilliği, REFAHYOL iktidarında Kültür Bakanlığı yapmış bir kişi.

 

Onu daha çok Birlik Vakfı başkanı olduğu dönemde; dönemin Başbakanı Erdoğan’ın adına, 22 ayar altın sikke bastıran kişi olarak tanırız. Hani şu, “… Cumhuriyet döneminin yüzüncü yılını başkanlığınızda kutlayacağız...” diyen kişi…

 

İşte bu İsmail Kahraman, “Laiklik Anayasa’da olmamalıdır dedi”, ortalık ayağa kalktı.

 

Niye ayağa kalkıyorsunuz?

 

Neden şaşırıyorsunuz?

 

Bu zât-ı muhteremin o makama gelmeden önce ettiği yemine (!) sadık kalmasını, Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sahip çıkmasını mı bekliyordunuz?

 

“Biz HDP ile aynı adayı desteklemeyiz, 80 oyumuz boşa çıkar” diyerek, bu şahsın Meclis Başkanı olması için oy kullanmayan “Hayırcı” MHP ile Deniz Baykal gibi yıpranmış bir şahsı Meclis Başkanlığı’na aday gösteren, fabrika ayarlarından sapmış CHP;

Bu şahıs o makama biraz da sizler sayesinde gelmedi mi?

 

Yıllar önce çıkmış olduğu yolculuğun her safhası bilinen bu şahsın, tam da tünelin ucundaki ışık (!) görünmüşken, gerisin geriye döneceğini mi zannettiniz?

 

***

 

Bu kez işaret Cumhuriyet’in kalbinden, TBMM’ den verilmiştir. Bu neşter, şah damara yakın bir yerden atılmıştır. Bundan sonra neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Nitekim hiç vakit kaybetmeden Osmanlı Ocakları denilen bir kuruluş, “Dindar Nesil İçin Dindar Anayasa Paneli” hazırladı. Hazırladıkları afişte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinde Kur’ân olan fotoğrafı da yer alıyor. Siz Meclis başkanının bu sözleri kendi başına sarf ettiğini mi sanıyorsunuz?

 

Osmanlı Ocaklarının başkanı da bir mesaj paylaştı:

“Laikliği alın gidin bu ülkeden, Bu tarlada başka ot bitmez, Anadolu İslam medeniyetidir, Putlarınızı kıracak İbrahimler !”

 

Şimdi anladınız mı neden ısrarla Anayasayı değiştirmek istediklerini?

 

Siz hâlâ kan uykusundan uyanamayanlar; 

Bir sabah uyandığınızda nasıl bir manzara ile karşılaşabileceğinizi düşünün artık!

 

hergunlu@ttmail.com

 


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Dövizdeki yükseliş ekonominin baş belası.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay