21.11.2017,00:13
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Brüksel’in konuşulmayanları
25022015-1380168_10152000128317843_1509891310_n-161537.jpg
KADER SEVİNÇ
Bu zirveye istenmeyen adamlar damgasını vurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile birlikte NATO Zirvesi’nin 3 istenmeyen adamından biriydi.

 

Bu ülkelerde parlamentolar var. İşleyen bir sistem var gibi görünüyor. Ancak bu 3 ülke de özgürlükçü olmayan bir yöne doğru savruluyorlar.

 

'Erdoğan'dan kadın bakan gafı'

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'la yaptığı görüşme sonra kameralar önünde büyük bir gaf yaptı.

 

Fransa'nın yeni savunma bakanı bir kadın. Fransa Cumhurbaşkanı Macron kendisini tanıştırdığı zaman, Erdoğan 'Böyle bir bakanlığa bir bayanın getirilmesi enteresan' dedi.

 

Bu konu Fransa'da gündem oldu. Bu söz üzerine zaten hemen devam edildi ve salona geçildi.

 

Merkel'le görüşmelerde ise İncirlik Üssü, demokratikleşme ve idam gibi konuların da gündeme geldiğini öğrendik. Erdoğan'ın AB'nin önde gelen isimleri Tusk ve Junker'le yaptığı görüşmeler ise gergin geçti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce eğer müzakere başlıkları açılmazsa bu görüşmeyi yapmayacağını söylemişti. Ancak Erdoğan Brüksel'e geldi ve bu görüşmeyi yaptı.

 

Tusk da görüşmeden hemen sonra attığı twitle, görüşmede gazetecilerin durumunun ve insan haklarının ele alındığını söyledi. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok kolay bir Brüksel ziyareti olduğunu söyleyemeyiz.

 

kadersevinc@gmail.com

 

Avrupa Sosyalistler ve Demokratlar Partisi (PES)
Yönetim Kurulu Üyesi
CHP Avrupa Birliği Temsilcisi


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Dolar / TL kuru 11 ayın zirvesini gördü. Esasen düz mantıkla baktığınızda dolardaki yükseliş eğiliminde şaşıracak bir şey yok. Fakat ısrarlı çıkış, herkesin yüreğini ağzına getiriyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay