17.12.2017,20:20
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türkiye’nin en ince hermetik şofbeni
İstanbul’daki tesislerinde elektrikli kombi, yoğuşmalı duvar tipi kazan ve şofben grubunda üretim gerçekleştiren Daxom,..
sadece 11 cm kalınlığa sahip Türkiye’nin ve Avrupa’nın en ince hermetik şofbeni Daxom Plus ile, yaşam alanlarındaki sıcak su ihtiyacını sorunsuz olarak karşılıyor.
 
Tercihe göre doğalgaz veya LPG ile kullanılabilen ürün, dijital ekranı üzerindeki ayar bölmesi sayesinde suyu, istenilen derecede sabit sıcaklıkta veriyor.
 
TS 615 normlarına göre üretilen ve CE belgeli Daxom Plus hermetik şofben, Türkiye genelindeki 350’ye yakın noktada ve www.daxom.com.tr adresinde satışa sunuluyor.
 
Sahip olduğu sıra dışı ölçüleriyle sektöründe bir ilk olan Daxom Plus özellikle merkezi sistem ısınan binalar ile doğalgaz kombisi olmayan konutlar ve müstakil evlere verimli sıcak su sağlıyor.
Elektronik ateşleme ile devreye giren hermetik tipteki Daxom Plus UKDAX 12-CT şofben, bünyesindeki fan sayesinde yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alırken, alevlenmeden ötürü açığa çıkan karbondioksiti de bacadan dışarı atıyor. 
 
Dolayısıyla hem bulunduğu yerin oksijenini kullanmadığı, hem de ortama insan sağlığına zararlı egzoz gazı vermediği için tüm aile bireyleri tarafından güvenle kullanılabiliyor.
 
Üstelik ürünün eşanjör sisteminde oksijen içermeyen bakır kullanılmış olması da erozyona ve delinmeye karşı uzun süreli dayanıklılık sağlıyor.
 
Daxom Plus’ta baca tıkanması halinde otomatik kapanma özelliği, yüksek sıcaklık emniyeti, alev sönme emniyeti, donmaya karşı koruma gibi ek güvenlik sistemleri de bulunuyor.
 
12 litre hacimli Daxom Plus’ın üzerindeki Lcd ekrana istenilen değer girilerek, suyun sıcaklığı kolaylıkla ayarlanabiliyor.
 
Kullanım yerindeki musluk veya batarya açıldığında otomatik olarak çalışan şofben, alev modülasyonu sayesinde şebekeden gelen suyun miktarında ya da basıncında bir azalma olduğunda sıcaklığı yine otomatik olarak ayarlıyor. 
 
Türkiye’de üretilen ve ülke geneline yayılan geniş servis ağına sahip bulunan Daxom marka şofben, yoğuşmalı kazan ve elektrikli kombiler, 5 yıla uzanan garanti süreleriyle satışa sunuluyor.
 
Avrupa’nın ve Türkiye’nin en ince hermetik şofbeni Daxom Plus ve diğer ürünler hakkında detaylı bilgi için www.daxcom.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Teknik Özellikler

Gaz Tipi

 

Dogal Gaz (G 20)

LPG (G 30 / G 31)

Gaz Giriş Basıncı

m Bar

20

30

Fan Gücü

w

40

40

Su Debisi ΔT 25C

lt/dk

12

12

Anma Gücü P

kW

20

20

Anma Yükü Q

kW

23

23

Gaz Tüketimi

Nm3/h - kg/h

2.4

1.8

Min Su Basıncı

Bar

0.2

0.2

Max Su Basıncı

Bar

10

10

Elektrik Bağlantısı

Volt

220-240 AC 50 Hz 58 W IP 44

220-240 AC 50 Hz 58 W IP 44

Net Ağırlık

kg

14.9

14.9

Boyutlar

mm

568 x 355 x 103

568 x 355 x 103

BAĞLANTILAR

 

 

 

Soğuk su

inç

1/2"

1/2"

Sıcak su

inç

1/2"

1/2"

Gaz girişi

inç

1/2"

1/2"

Atık gaz kanalı

mm

Ø 60

Ø 60

Taze hava kanalı

mm

Ø 100

Ø 100

 
DAXOM Hakkında;
 
2004 yılından bu yana DAXOM ticari markası ile ısı cihazları sektöründe faaliyet gösteren firma başlangıçta, yurt dışından ithal ettiği ürünleri Türkiye pazarına sunarken, şu anda İstanbul Ümraniye’deki yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik kapalı alanda yılda ortalama 17-18 bin adet yoğuşmalı duvar tipi kazan, elektrikli kombi, hermetik şofben ve elektrikli şofben üretimi gerçekleştiriyor.
 
Ülke geneline yayılan 50’ye yakın toptancı bayinin yanı sıra yaklaşık 350 satış noktası ve yaygın servis ağı ile hizmet veren Daxom, bireysel kullanım dışında yüksek kapasiteli yoğuşmalı şofbenleri ile de toplu konut, otel, hastane, yurt gibi yerlerin de ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarına kurumsal çözümler sunuyor. 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?