18.01.2018,03:20
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türk Ytong’un yeni ürünü,Yapı Malzemesi Ödülü’ne layık görüldü
Performans, üretim özellikleri, standartlara uygunluk, zamana ve dış çevre koşullarına dayanım ve çevre etkisi gibi kriterler ışığında, fiziksel çevreye değer katan ürünlerin ödüllendirildiği Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü bu yıl 9. kez sahiplerini buldu.
 
Buna göre; Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri, Kaba Yapı Bileşenleri kategorisinde ödül; Multipor Isı Yalıtım Levhası ürünü ile Türk Ytong'a verildi.
 
Düzenlenen törende Jüri adına ödülü veren Mimar Önder Kul konuşmasında; “Alışılagelmiş mantolama sistemlerinden farklı bir yapı malzeme olması, mineral esaslı yapısı, mimari açıdan içte ve dışta ciddi bir sorunu çözmesi ve bu alanda bir yatırım yapılmış olmasından dolayı tüm meslektaşlarımla ortak kararımız Multipor oldu” diyerek jüri değerlendirmesini aktardı.
 
Multipor ile Nefes Alan Binalar
 
Türk Ytong’un 2017 yılında üretimine başladığı Multipor Isı Yalıtım Levhası, binalarda dış duvarların dıştan ve içten mantolamasında, tavan ve teras ısı yalıtımında, ısıtılmayan hacimlerin tavanlarında, binaların konsol döşemelerinin ısı yalıtımında kullanılan, tamamen yanmaz ve mineral esaslı bir ürün olarak ilgiyle karşılandı.
 
Multipor, 0,044 W/mK ısı yalıtım değeri ile yüksek ısı yalıtım performansı sağlıyor.
 
A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip olan Multipor, yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlıyor, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmıyor.
 
Mineral içeriği ile su buharı difüzyonuna açık olan ürün, duvarlarda küf, mantar ve mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek, nefes alan bir yaşam ortamı sunuyor.
 
Tamamen doğal hammaddeler olan kum, kireç, çimento ve sudan üretilen Multipor Isı Yalıtım Levhası, NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalarına sahip, yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir ısı yalıtım malzemesi olarak özellikle tercih ediliyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye kendi iç gündeminde meşgulken, dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?