18.01.2018,03:21
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Borusan Otomotiv, MARKA Konferansı’na 4. defa sponsor oluyor
Borusan Otomotiv, BMW markasıyla bu yıl 13-14 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen MARKA Konferansı’na 4. defa sponsor oluyor.
Yeni BMW X3 modelinin sergileneceği MARKA 2017’de, BMW Lifestyle butik ürünleri de konferans katılımcılarına tanıtılacak.
Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık da, holdingin toplumsal cinsiyet çalışmaları doğrultusunda başlattığı “Sevgi Dilde Başlar” kampanyasını konuşmak üzere, MARKA 2017’nin programında konuşmacı olarak yer alacak.
Borusan Otomotiv,  bu yıl 4. defa sponsor olduğu MARKA Konferansı’nda, yeni BMW X3 modelini otomobil tutkunlarıyla buluşturacak.
 
MARKA 2017’de ayrıca; Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, Nöro Sağlık Beyin Araştırmaları Merkezi Kurucusu Uzm. Dr. Kerem Dündar ile birlikte Borusan Holding’in ''Sevgi Dilde Başlar” kampanyasını konuşacaklar.
 
“Dil değişirse, beyin değişir, beyin değişirse dünya da değişir” diyen ikili konferansta; “sevgi diliyle” ön yargılardan arınmış, birleştirici ve insancıl bir iletişimle yaşamlarımızı iyileştirmenin mümkün olduğunu gösterecekler.
 
'Sevgi Dilde Başlar' kampanyası hakkında;
 
İş yaşamında ayrımcı dil ve davranışları ortadan kaldırmak ve ayrımcılığı silmek amacıyla yoğun çalışmalar yapan Borusan’ın, Borusan Eşittir Platformu adlı toplumsal eşitlik platformu tarafından, Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi danışmanlığında “İş Yaşamında Ayrımcılık İçeren Söz ve Davranışlardan Kaçınma Rehberi” yayınladı.
 
Rehberde yer alan ve günlük iş hayatında sıklıkla karşılaşılan, özellikle cinsiyete yönelik ayrımcı ifade ve davranışlar, aynı zamanda Borusan ofislerinde ve çalışma ortamlarında, özel tasarlanan afişlerle görünür hale getirildi.
 
Böylece, dilde genellikle sonuçlarının farkında olmadan kullanılan ve çalışma ortamında sevgiye engel oluşturan ifadelere dikkat çekildi.
 
“Sevgi Dilde Başlar” kampanyası, aynı zamanda bu yıl 14’üncüsü düzenlenen uluslararası iş ödülleri The Stevie Awards’da Sosyal Medya Kategorisi’nde Yılın İletişim Kampanyası dalında “Bronz Ödül”e layık görüldü.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye kendi iç gündeminde meşgulken, dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?