17.03.2018,15:23
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Cenevre Otomobil Fuarı’nda, tek Türk firma; DizaynVip
88. kez gerçekleşecek Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’na,..
https://www.gims.swiss/en/
 
otomobil dönüşüm sektöründeki tek Türk firması olarak katılan DizaynVipby Erbakan Malkoç, kişiye özel vip araçlarıyla hem otomobil tutkunlarını hem de dünya yıldızlarını kendine hayran bırakacak. 
 
İlk defa geçen yıl Cenevre Fuarı’na katılan ve bu sene 1. Hall 1243 numaralı stantta konuşan araçlarıyla fuara katılacak Erbakan Malkoç, “Cenevre Fuarı’na 10 yıldır katılmak istiyorduk. Ancak otomotiv sektöründen birçok ünlü ismin referans olmasına rağmen bir türlü stant alamıyorduk.
 
Kendi tasarımlarımı Almanya’daki bayimin aracılığıyla başka bir isimle sergilemek zorunda kalıyordum.
 
Geçen sene ilk defa Türkiye’den tek otomotiv dönüşüm firması olarak 200 metrekarelik bir stantla fuarda yer aldım.
 
Standımıza Koenigsegg motors’un sahibi Christian von Koenigsegg’den tutun da; W Motors Ralph’e kadar hem sektörün birçok ünlü siması hem de sanat, spor ve iş dünyasından birçok isim uğradı.
 
Bu sene de aynı stantta yer alabilmekten büyük gurur duyuyorum.” açıklamalarında bulunurken, Cenevre Fuarı’nda önemli iş anlaşmalarına imza attıklarına da dikkat çekti.
“Geçen yıl, yılda sadece 350 araç dönüştürebilirken, fuarda tam 500’ün üzerinde ön sipariş alarak otomobil dönüşümü konusunda bir rekora imza attık.
 
5 kez üst üste MotoGp dünya şampiyonu olan Jorge Lorenzo dahi bizim araçlarımızdan satın alabilmek için standımıza geldi. Bu yıl da 1000’in üzerinde ön sipariş almayı öngörüyoruz.” diyen Malkoç, ''Mercedes Benz byDizaynVip logosuyla uluslararası arenada yürüyen ofisleri, evleri sergilemenin gururunu yaşıyoruz.
 
Yazılımından tasarımına kadar her şeyin DizaynVip’e ait olduğu, dünyanın ilk konuşan otomobiline, “Hi! How areyou?” gibi bir soru sorduğunuzda, “Himyboss, i am fine” gibi bir cevap veriyor.
 
Örneğin; koltuğunuz belinizi üşüttü diyelim. Hemen uyarı geliyor, “Koltuk soğutmanızı kapatıyorum, bilginize” ya da “Kahvenizi de yapayım mı?” diye. Dünya devlerinin yapamadığını bir Türk firması yapıyor.'' diye devam etti.
Kilogram başına minimum 250 Dolar ihracat 
 
Bugüne kadar krallardan prenslere iş insanlarından sanatçılara kadar uluslararası arenada adını duyuran ve başarısını ödüllerle taçlandıran Erbakan Malkoç, mekandan ve zamandan bağımsız tasarımlarla araç kullanıcılarına hem vazgeçilmez bir lüks, konfor hem de zamanlarını doğru kullanabilecekleri bir alan sunuyor.
 
Teknolojiyi en iyi şekilde entegre etmesi ve her zaman bir adım önde olması nedeniyle kendisine haklı bir unvan edinen Erbakan Malkoç, dünya otomobil devlerinin yapamadığı bir tasarımı “Made in Turkey” damgası vurarak dünya arenalarına çıkartıyor.
 
“Artık kimse piyasada satılan en lüks, en pahalı aracı almakla ilgilenmiyor. Aksine aldıkları en pahalı araca nasıl kendi kişiliklerini yansıtacaklarının, dünyada sadece o aracın kendilerinde olduğunu hissettirmenin peşindeler.
 
Müşterilerimizin neredeyse hepsi araçlarının yürüyen ofis haline dönüşmesini tercih ediyorlar.
 
Zaman hepimiz için çok değerli ve yolda harcanılan vakit, araçta verimli şekilde kullanılabilmeli.
 
Ayrıca kişiselleşen otomobillerde, araç sahipleri artık kendilerine uygun olan teknolojiyle araçlarının donatılmasını istiyor.” diyen Malkoç, DizaynVip olarak 3600’ün üzerinde parçayı bir araya getirerek Almanya, İngiltere, Fransa ve İtalya başta olmak üzere dünyanın 35’ten fazla ülkesine otomobil ihraç ettiklerinin altını çiziyor.
 
Malkoç, “3600’ün üzerindeki parçanın yüzde 98’ini kendi ülkemizden temin ediyoruz. Yani tamamen yerli üretimle, dönüştürdüğümüz otomobilleri ihraç ediyoruz.
 
DizaynVipby Erbakan Malkoç imzasıyla, kilogram başı 250 ila 1000 Dolar arası katma değerimiz var.
 
Türkiye’nin genel ihracat ortalamasının 1,4 Dolar olduğunu düşünürseniz, ülkemize nasıl bir katma değer sağladığımızı da görebileceksiniz.” diyor. 
 
Yerli otomobilin yiğidi olmak istiyo
 
DizaynVip olarak yılda 360 araç dönüştürdüklerini ve bu araçların yüzde 50’sini hem direkt hem de bayiler aracılığıyla ihraç ettiklerini ifade eden Erbakan Malkoç, handmade özelliklerini kaybetmeden hızlı üretim için Çin’de üretim tesisi kurduklarının da altını çiziyor.
 
Çin’deki üretim tesisi sayesinde ABD ve Uzakdoğu pazarına daha hızlı ihracat gerçekleştireceklerini söyleyen Malkoç, yerli otomobilin tasarım ve teknoloji konusunda yerli otomobilin yiğidi olmak istediğini de belirtiyor.
 
Erbakan Malkoç, “Dünya otomotiv sektörüne baktığınız zaman artık firmalar teknolojik ve tasarım güçleriyle birbirleriyle yarışıyorlar.
 
İşte bu nokta da, yerli otomobilin fark yaratabilmesi için bu iki noktayı merceğine koyması gerekiyor.
 
Şu anda DizayniVip’te bütün yazılımları kendimiz gerçekleştiriyor, 3D yazıcılarda en küçük parçaların dahi üretimini gerçekleştiriyor, yapay zeka, hologram ve sanal gerçeklik teknolojileri üzerine çalışıyoruz.
 
Tüm know-how’umuzu yerli otomobile yansıtmaya talebiz” açıklamalarında bulunuyor. 
 
-----
 
Erbakan Malkoç tarafından 1992 yılında 20 metrekare gibi küçük bir alanda araç dönüşümü için kurulan DizaynVip, bugün 20 yılı aşan tecrübesi, 10 bin m2’lik fabrikası ve 100’ün üzerinde profesyonel kadrosuyla sektörünün öncüsü bir dünya markası konumundadır.
 
2013’te Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi Lob’in Europe’ta “Avrupa’nın En İyi Otomobil Tasarımı” ödülünü kazanan Erbakan Malkoç, 2014’te ABD’nin en prestijli organizasyonu IMA IMPACT Teknoloji Zirvesi’nde “Dünya’da Otomobil Tasarımında Teknolojiyi En İyi Kullanan Firma” ödülünün de sahibi olmuştur. 
 
Tasarım ve teknolojide sınırları zorlayan, üst segment ve premium marka araç sahiplerine yönelik çalışmalarıyla dünyada adını duyuran, başta ABD, Fransa, İtalya, Almanya olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapan Erbakan Malkoç yönetimindeki, yüzde 100 Türk firması DizaynVip, tasarımlarıyla sadece Türkiye’de değil, dünyada da büyük ilgi görmektedir.
 
Türk mühendisler ve uzman ekipler tarafından Türkiye’de üretilen özel tasarım araçlar, bürokratlardan sporculara, sanatçılardan işadamlarına dek dünyanın birçok ünlü ismi tarafından tercih edilmektedir. 
 
www.dizaynvip.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?