22.03.2018,13:03
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Güneş enerjisiyle çalışan arabanın 2019’da tanıtılması bekleniyor
Hollandalı şirket Lightyear, tamamen güneş enerjisiyle çalışan arabanın performansının düşmeden çalışabileceğini piyasaya kanıtlamak istiyor ve ilk aracını 2019 yılında tanıtması bekleniyor.
Lightyear tarafından geliştirilen ‘kendini şarj eden araba’ aylarca şarj edilmeden sürülebiliyordu ve 400-800 km’lik bir menzile sahipti.
Güneş enerjisiyle çalışan araba 2019'da yollarda ile ilgili görsel sonucu
Ancak aynı başarı güneş enerjisi ile çalışan bir araba için de mümkün olacak mı merak ediliyor.
Konuyla ilgili uzmanların görüşü ise; imkansız olduğu yönünde.
 
Bu konuda ise; Toyota Prius örnek olarak gösteriliyor.
Çatısına eklenen bir güneş paneliyle standart bataryasına fayda sağlamaya çalışmıştı, fakat; sistem Prius’a sadece 6.4 km kazandırmıştı.
 
Mühendislerin yaptığı bir hesaplamaya göre de; günümüz teknolojisi ile güneş panelleriyle sadece, 6.4 beygir gücündeki bir motor çalıştırılabilir.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomisinin durumuna ilişkin farklı tartışmalar yapılırken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun altını çizdiği bir konu kritik yere oturdu.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?