18.03.2018,22:32
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'GDO’lu mısırla, sen bizim zürriyetimizi yok ediyorsun kardeşim'
İYİ Parti 1. Olağan İstanbul İl Kongresi Akatlar Spor Kompleksi’nde yapıldı.
Kongreye Genel Başkan Meral Akşener de katıldı.
 
Divan Başkanı Koray Aydın, gündemin konularını ele aldı.
 
Kongrede bir konuşma yapan Akşener, “Ben her birinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Çünkü İYİ parti bir ihtiyaçtan doğdu.
 
İyi parti kadınların uzun zamandır tacize, tecavüze, şiddete, istismara uğradığı bir dönemde, aynı istiklal savaşında olduğu gibi ayağa kalkıp ‘Hadi düşün önümüze. Bu karanlıktan bu hoyratlıktan, çirkinlikten kurtulmamız lazım. Bizi kurtarın’ denildi.
 
İyi parti kadınların talebiyle, isteğiyle kuruldu ve yoluna devam ediyor” dedi.
 
Genç işsizliğin yüksel olduğunu söyleyen Akşener, “Yarınımızın emaneti gençlerimiz. 16 yılın ilk 6 yılı için bir şey söyleyemeyiz. Ama son 10 yılda genç işsizliği hiç bir zaman bu kadar yüksek olmadı.
 
Bugün bizi yönetenler Edirne’yle İstanbul’un, Şırnak’ın, Artvin’in, Bitlis’in, Muş’un problemlerini eşitlediler.
 
Nereye gittiysek genç işsizliği birinci problem.
 
Liyakatin ortadan kalktığı torpilin, yandaşlığın, kıyakçılığın ve bir süre sonra bugün oluşan ayakçılığın merkezine çocuklarımızı teslim ettiler.
 
Bugün OHAL ile soran, sorgulayan ve eleştiren gençlerimizin sesini kesmek için her türlü korkuyu, manivelayı, hukuku da kullanarak önlerine duvar ördüler.
 
Çünkü bunlar eğitimin E’sinden anlamadılar.
 
Çünkü bunlar ilime, bilime, fenne önem vermediler. Dinimizi Kur’an-ı Kerim yerine menkıbelerden öğrendiler. Tarihi dizilerden öğrendiler” şeklinde konuştu.
 
Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''Biz cesuruz, biz korkmuyoruz ama onlar bizden korkuyor. Korktukları için birden bire adına Cumhur dedikleri yerli ve milli ilan ettikleri bir koalisyon kurdular.
 
Biz ona ‘Saray’ koalisyonu dedik. ‘Saray’ koalisyonunda çok alındılar.
 
Abiler koktu 24 saat bize sövüyorlar. İş bölümü yaptılar. İş bölümünde birisi sövmekten sorumlu küçük ortak, iftiradan sorumlu küçük ortak, diğeri kallavi abi, kaale almayan abi ama en son Senegal’de siniri bozuldu.
 
Sövgüden sorumlular kalpten gidiyordu.
 
Şimdi 46’dan daha ağır şartlardayız ama buna rağmen milletimizin teveccühü, Allah’ın inayetiyle çok iyi gidiyoruz.
 
Göreceksiniz nasıl İstanbul’u alacaksak Cumhurbaşkanlığını da alacağız.''
 
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde; Rıza Zarrab’a karşılık, bir Amerikan şirketinin talimatıyla şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığını iddia eden Akşener, “Şeker fabrikalarının özelliği; pancar hem sıhhatli şekerin üretildiği bir ürünümüz, hem köylümüzün sağlıklı hayvan yetiştirmesi için ortaya çıkan küspesiyle hayvancılığa destek olan bir ürün.
 
Önce pancar üreticilerine kota uygulandı, sonra kardaki 14 şeker fabrikası satışa çıkarıldı.
 
3 çocuk yapın diyorsun da dışarıdan ithal ettiğin domuz kemiğinden yapılmış yemlerle, Amerika’dan ithal ettiğin GDO’lu mısırla sen bizim zürriyetimizi yok ediyorsun kardeşim.” ifadelerini kullandı.
 
Seçim ittifaklarında değinen Akşener, “Bizi önce CHP’ye yapıştırdılar, sonra HDP’ye yapıştırdılar. Biz de ısrarla, ‘Biz ittifak yapmayacağız kardeşim, biz korkmuyoruz, biz eminiz, biz kendimize güveniyoruz.’
 
Şimdi bir ittifak duayeni var karşımızda sayın Erdoğan.
 
Önce PKK ile yaptı, ne ittifakı onlar için ‘çözüm’ bizim için ‘yıkım’ ittifakı.
 
Sonra FETÖ ile bir ittifak yaptılar onlar için ‘Beraber ıslandık biz bu yolarda’ ittifakı, bizim için ‘çukur’ ittifakı.
 
Şimdi de bir ittifak daha yapıyorlar, şimdi ben ona ‘çıkar’ ittifakı demiştim ama arkadaşlarımız dediler ki, bunun adı ‘cukka’ ittifakı.
 
Arkadaşlarımızla birlikte sayın Temel Karamollaoğlu’nun önerdiği bir ilkeler platformu var, ittifak da değil onun adı.
 
Orada da sivil bir Anayasa, parlamenter sisteme dönmek, hukukun üstünlüğü, adaletin sağlanması, parlamentonun 600’e gerek yok, makul bir milletvekiliyle oluşturulması gibi, yargının bağımsızlaştırılması gibi konularda ortak görüşlerimizi ortaya koyacağız.
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin önerdiği, bu da ittifak değil ‘seçim sandıklarının korunması konusunda iş birliği nasıl yapılır?’ Bir tekliftir.
 
Bu konuda da ‘hayır’ demek gibi bir durumumuz yok.
 
Ama tekraren söylüyorum birinci tura biz kendimiz gireceğiz, ikinci tura kalacağız ve Allan’ın izniyle Cumhurbaşkanlığını alacağız.” diye konuştu.
 
Akşener sözlerini şu iddia ile bitirdi:
 
''Bütün sülalem, 13 halam var, bütün kuzenlerim, onların çocukları, onların damatları, onların gelinleri, bilmediklerim dahil 7 göbek sülalemde 1 tane FETÖ’cü bulun politikayı bırakacağım. Bunu söyleyen bir siyasetçi çıksın elini sıkalım.”

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?