15.12.2017,07:15
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Zeytinburnu'da, 1+1 tipi konut sayısı, yüzde 15’i geçemeyecek
Zeytinburnu Belediye Meclisi İmar Komisyonu'nun yaptığı toplantıda imar uygulamalarıyla ilgili bazı plan notu değişiklikleri yapıldı.
Zeytinburnu Belediyesi'nden yapılan açıklamada alınan kararlarla ilgili şu açıklama yapıldı:
 
''6 Aralık Çarşamba günü Zeytinburnu Belediye Meclisi’nde vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bazı plan notları onaylanmıştır.
 
Bu plan notu değişikliklerinden biri, 1+1 tipi konut sayısının toplam bağımsız konut sayısının %15’ini geçemeyeceği şeklinde olmuştur.
 
Bu düzenleme vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler sonucu gerçekleştirilmiştir.
 
Son günlerde kamuoyuna da yansıyan günübirlik evlerde yaşanan olumsuzluklar, vatandaşlarımızın bu tip evleri istememesine yol açmıştır.
 
Gelen bir diğer şikayetse, 1+1 evlerin imar uygulamalarında tüm fonksiyonların olmaması yüzünden satışta hileler yaşandığı yönünde olmuştur.
 
Bu sebeplerle 1+1 evler toplam projenin en fazla %15’i olacak şekilde düzenlemeye gidilmiştir.
 
Yapılan bir diğer değişiklikse, emsal hesabına göre yapılacak bütün uygulamalarda açık havuz yapılmayacağıyla alakalı olmuştur.
 
Bu karar da vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.
 
Gelen şikayetlere göre açık havuzların yılda 3 ay gibi kısa bir kullanım süresi bulunmaktadır.
 
Açık havuzlar, bu kısa süreli kullanım yerine yeşil alan olarak değerlendirilebilecek bir yer kapladığı için bu hususta değişikliğe gidilmiştir.
 
Buna karşılık yılın her zamanı kullanılabilen kapalı havuzlarla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.
 
Bir diğer plan notu değişikliği ise; sitelerdeki mescitlerle alakalı olmuştur.
 
Sitelerdeki mevcut mescitlerin yer altında bulunması, kapasitesinin az ve şartlarının kötü olması sebebiyle vatandaşlarımızdan şikayetler gelmiştir.
 
Vatandaşlarımızın bu konudaki talepleri doğrultusunda mescitlerin şartları iyileştirilmiş ve bağımsız yapı olarak sitelerdeki ibadet ihtiyacını karşılayacak kapasiteye getirilmiştir.
 
Tüm değişiklikler, vatandaşlarımızın bu konularla alakalı, talep, şikayet ve istekleri incelenerek gerçekleştirilmiştir.''

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?