19.01.2018,04:31
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
IRP Türkiye, Arap ortakla Körfez’e açıldı
Markalı emlak danışmanlığı firması Internationul Realty Plus (IRP); Arap sermayesini, Körfez ülkelerindeki temsilcilikleri üzerinden, Türkiye’de gayrimenkul yatırımına çekecek.
 
Yeni yapılanmaları hakkında açıklama yapan IRP Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş, “Arap yatırımcıların ülkemizde önemli arsa yatırımları söz konusu.
 
Sektörümüzde, Katar sorunundan ötürü görece olarak bir yavaşlama olduğu konuşulsa da iş birliği fırsatları devam ediyor.
 
Son dönemde özellikle İstanbul’da, Arap yatırımcıların arsa yatırımlarına aracılık yaptık.
 
IRP Türkiye olarak, hem yanımıza aldığımız Arap ortağımızla hem de o coğrafyada açtığımız IRP temsilcilikleriyle Körfez sermayesinin ülkemizde doğru yatırımlara yönlendirilmesine çalışıyoruz” dedi.
 
Şu anda Suudi Arabistan, Kuveyt, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde temsilciliklerinin bulunduğu bilgisini veren Altaş, Arap coğrafyasına yönelik büyüme hedeflerinin gelecek yıl da devam edeceğini, var olan ülkelere Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi planladıklarını söyledi. 
 
Yurt içindeki franchise ofisleriyle büyümesini sürdüren IRP (International Realty Plus) Türkiye, yeni kurduğu ortaklık yapısıyla Ortadoğu ve Körfez ülkelerine de açıldı.
 
Özellikle dünyanın farklı bölgelerinde gayrimenkul yatırımı yapan Arap sermayesine, doğrudan kendi ülkelerinde ulaşmayı hedefleyen IRP Türkiye yönetimi, bu amaçla; Suudi Arabistan, Kuveyt ve BAE ile Irak’ta temsilcikler oluşturdu.
 
Bu ülkelere gelecek yıl Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi hedefleyen firma, Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki yatırımcıları; başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’deki arsa ve proje yatırımlarına yönlendirmeyi hedefliyor.
 
Körfez sermayesini “Kısa dönem kârlı yatırımlardan ziyade, uzun soluklu projelere dahil etmek istiyoruz”
 
Arap yatırımcıları, sadece sermayedar değil aynı zamanda gayrimenkul yatırımlarının aktif birer paydaşı da yapmak istediklerini vurgulayan IRP Türkiye CEO’u Hüseyin Altaş, “Bu sayede daha güçlü ve sürdürülebilir bir yatırım altyapısı oluşturarak, gayrimenkul sektörüne katma değer yaratmayı hedefliyoruz.
 
Gelecek dönem planlarımız arasında; Arap yatırımcılarımızla birlikte alım & satım ve kiralamanın yanı sıra gayrimenkul geliştirme projeleri gerçekleştirmek de var” dedi. 
 
www.irpturkiye.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?