19.01.2018,04:27
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Beytepe; 2020’lerde, Ankara’nın yeni cazibe merkezi olacak'
Ulus’ta başlayan; Kızılay, Çankaya ve Çukurambar ile devam eden Ankara'nın merkez noktasının 2020’lerde Beytepe olması bekleniyor.
Beytepe’nin giriş noktasında bulunan ve büyük ilgi gören Ametist Konut Projesi’ni hayata geçiren İCK Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, bu projenin yola cephe olan 230 metrelik kısmında 50 ofis, 50 iş yeri olmak üzere, 100 yeni ticari noktanın bulunduğu Ametist Park inşaatının sürdüğünü kaydetti. 
Ametist Park ile Ametist konutları arasında bulunan ve oldukça uzun ve ferah alanda kurgulanan ‘Yaşam Sokağı’nın da Ankaralılar’ın ihtiyaç duyduğu, ‘işe ve eve yakın’ kafe, bistro, restoran ihtiyacını karşılayacağını ve ‘geleceğin yaşam kompleksi’ olacağını belirten Kuru, şunları söyledi:
 
“Başkent’in şu an sıfır noktası kabul edilen Çukurambar’daki sıkışıklık kentin ihtiyacını karşılayamayacak noktaya geldi.
 
Buna karşın Beytepe geniş bulvarı, bir düzen dahilinde ilerleyen konut projeleri ve Ankara’da üst gelir grubunun buluşma noktası olarak çok özel bir lokasyona sahip.
 
Şu an bölgede inşaatlar devam ediyor. Burası birkaç yıl sonra, yani 2020’lerde, Ankara’nın yeni cazibe merkezi olacak.
 
Ametist Park Projemiz de 9 metreye kadar ulaşan tavan yüksekliğine sahip kafeleri, bistroları, restoranları, bankaları, marketleri, iş merkezleri ve lokasyonu sayesinde Ankaralılar’ın buluşma noktası olacak.
 
Burada insanlar hem sosyalleşecek, hem çalışacak, hem de yaşayacak alan bulabilecek.’’
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?