17.03.2018,19:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin,imalat sektörüne finansman desteğini artırmaya hazırlanıyor
Pekin'in, imalat sektörünü ilerletmeyi amaçlayan "Çin malı 2025" stratejisi kapsamındaki projelere, finansman desteğini artırmaya hazırlandığı bildirildi.
Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "nesnelerin interneti" ve akıllı elektronik aletler gibi imalatta inovasyona öncelik verilen sektörler, finanse edilecek başlıca alanları oluşturuyor.
 
Xinhua Ekonomik Bilgi Günlüğü'nde, bu projelere toplam yatırımın 10 milyar yuanı (1 milyar 500 milyon ABD Doları) aşacağı bilgisi paylaşıldı.
 
Merkezi hükümetin haricinde yerel yönetimlerin de 2016-2020 yılları arasında "Çin malı 2025" projelerine 10 milyar yuan finansman sağlaması bekleniyor.
 
Bakanlık, ayrıca Çin Kalkınma Bankası ile kredi, tahvil, finansal kiralama gibi hizmetleri sağlama konusunda işbirliği kuracak.
 
Bu bağlamda 2016-2020 döneminde yaklaşık 300 milyar yuan yatırım yapılacak.
 
Çin Devlet Konseyi tarafından ileri sürülen "Çin malı 2025" stratejisi sayesinde sanayi kapasitesi, akıllı imalat, kalite ve markalaşma konularında ilerleme kaydedildi.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Çin'in ilk 109 akıllı imalat projesinde ortalama üretim yüzde 38 artarken, işletme maliyetlerinde yüzde 21'lik düşüş görüldüğünü ifade etti.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?