17.10.2017,16:15
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin,imalat sektörüne finansman desteğini artırmaya hazırlanıyor
Pekin'in, imalat sektörünü ilerletmeyi amaçlayan "Çin malı 2025" stratejisi kapsamındaki projelere, finansman desteğini artırmaya hazırlandığı bildirildi.
Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "nesnelerin interneti" ve akıllı elektronik aletler gibi imalatta inovasyona öncelik verilen sektörler, finanse edilecek başlıca alanları oluşturuyor.
 
Xinhua Ekonomik Bilgi Günlüğü'nde, bu projelere toplam yatırımın 10 milyar yuanı (1 milyar 500 milyon ABD Doları) aşacağı bilgisi paylaşıldı.
 
Merkezi hükümetin haricinde yerel yönetimlerin de 2016-2020 yılları arasında "Çin malı 2025" projelerine 10 milyar yuan finansman sağlaması bekleniyor.
 
Bakanlık, ayrıca Çin Kalkınma Bankası ile kredi, tahvil, finansal kiralama gibi hizmetleri sağlama konusunda işbirliği kuracak.
 
Bu bağlamda 2016-2020 döneminde yaklaşık 300 milyar yuan yatırım yapılacak.
 
Çin Devlet Konseyi tarafından ileri sürülen "Çin malı 2025" stratejisi sayesinde sanayi kapasitesi, akıllı imalat, kalite ve markalaşma konularında ilerleme kaydedildi.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Çin'in ilk 109 akıllı imalat projesinde ortalama üretim yüzde 38 artarken, işletme maliyetlerinde yüzde 21'lik düşüş görüldüğünü ifade etti.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin işsizlik rakamları açıklandı. Hiç oran tartışmasına girmeyeceğim. Son bir yılda tüm zoraki, işsiz adamı işsiz saymama gibi uygulamalara rağmen iki haneye oturduğu görülüyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
“tüketim kölelik ise, üretim özgürlüktür”
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay