17.12.2017,20:28
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin,imalat sektörüne finansman desteğini artırmaya hazırlanıyor
Pekin'in, imalat sektörünü ilerletmeyi amaçlayan "Çin malı 2025" stratejisi kapsamındaki projelere, finansman desteğini artırmaya hazırlandığı bildirildi.
Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "nesnelerin interneti" ve akıllı elektronik aletler gibi imalatta inovasyona öncelik verilen sektörler, finanse edilecek başlıca alanları oluşturuyor.
 
Xinhua Ekonomik Bilgi Günlüğü'nde, bu projelere toplam yatırımın 10 milyar yuanı (1 milyar 500 milyon ABD Doları) aşacağı bilgisi paylaşıldı.
 
Merkezi hükümetin haricinde yerel yönetimlerin de 2016-2020 yılları arasında "Çin malı 2025" projelerine 10 milyar yuan finansman sağlaması bekleniyor.
 
Bakanlık, ayrıca Çin Kalkınma Bankası ile kredi, tahvil, finansal kiralama gibi hizmetleri sağlama konusunda işbirliği kuracak.
 
Bu bağlamda 2016-2020 döneminde yaklaşık 300 milyar yuan yatırım yapılacak.
 
Çin Devlet Konseyi tarafından ileri sürülen "Çin malı 2025" stratejisi sayesinde sanayi kapasitesi, akıllı imalat, kalite ve markalaşma konularında ilerleme kaydedildi.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Çin'in ilk 109 akıllı imalat projesinde ortalama üretim yüzde 38 artarken, işletme maliyetlerinde yüzde 21'lik düşüş görüldüğünü ifade etti.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?