Bugun...Zoom, 2020’de 400’den fazla özelliği bünyesine ekledi


facebook-paylas
Güncelleme: 11-01-2021 17:44:09 Tarih: 01-01-2021 10:24

Zoom, 2020’de 400’den fazla özelliği bünyesine ekledi

Geride bıraktığımız yıl içinde yoğunlaşan sağlık krizi, iletişim kurma ve çalışma biçimlerimizi değiştirdi.

 

Bu sırada; dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin Zoom platformundan faydalanarak uzaktan işlerini sürdürmeleri, eğitimlerine devam etmeleri, sağlık hizmetine ulaşmaları, aileleri ve sevdikleriyle görüşebilmeleri ve hatta evlenmeleri bile mümkün oldu.

 

Zoom, 2020 yılında birçok önemli gelişmeye imza attı.

Bunların başında kullanıcılara sunulan 400’den fazla özellik kadar, iş ve bireysel kullanım için yeni ürün ve çözümler geliyor.

 

Şirket için 2020’de önemli olan başlıklar aşağıdaki şekilde sıralanıyor:

 

- Türünün en iyi uygulamalarını Zoom deneyimine doğrudan dahil ederek, görüşme öncesi, esnasında ve sonrasında kesintisiz iş birliği ve toplantı yönetimi sağlayan ve etkileşimi artıran Zoom Apps tanıtıldı.

 

Zoom for Home ile uzaktan çalışanlar, evlerindeki çalışma alanlarına Zoom üzerinde kesintisiz iletişim ve iş birliği sağlayan cihazlar dahil etti.

 

OnZoom adlı sanal etkinlik pazar yeri ile online deneyimler sunmak, keşfetmek ve bunlara katılmak mümkün hale geldi.

 

- Tüm görüşmelere 256 bit AES-GCM şifreleme ekleyen ve diğer güvenlik geliştirmeleriyle toplantı sahibi kontrolleri ekleyen Zoom 5.0 sürümü kullanıma açıldı.

 

Uçtan uca şifreleme, Zoom sunucuları da dahil olmak üzere, katılımcıların haricinde kimsenin toplantıyı şifreleyen şifre anahtarlarına erişimi olmamasını sağladı.

 

Özellikle Zoom 5.0 ve uçtan uca şifreleme, şirket için güvenliğin en üst seviyedeki öncelik olduğunun altını çizdi.

 

Platformun küresel kullanımı büyük bir hızla artarken, şirket mühendislik kaynaklarının tamamını kullanıcı güvenliğini artırmaya ayırdı.

 

Ürün ve mühendislik ekipleri, kapsamlı görüşme içi kontrollere erişim sağlayan Güvenlik simgesi, “Kullanıcı Raporla” işlevi ve daha detaylı veri yönlendirme seçenekleri gibi güvenlik geliştirmelerine odaklandılar.

 

-Zoom’dan 2020’ye özel video -

 

2021’de de platform ve kullanıcı güvenliğini önceliklendirmeye devam edecek ve çalışmalarıyla politikaları konusunda saydamlığını sürdürecek.

 

Şirket, ayrıca yıl sonuna özel bir video da yayınladı.

 

Bu videoyu bu adresten izleyebilirsiniz.

 

Zoom hakkında;

 

Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM) kesintisiz video ortamında verimliliği artırmak için ekipleri bir araya getirir.

 

Kolay, güvenilir, yenilikçi ve video öncelikli tümleşik iletişim platformumuz, masaüstü bilgisayarlar, telefonlar, mobil cihazlar ve konferans odası sistemleri arasında video toplantılar, webinar’lar ve sohbet gerçekleştirilmesini sağlar.

 

Zoom, önde gelen iş uygulaması entegrasyonları ile kurumlara üstün deneyim sunar ve geliştirici araçları ile özelleştirilmiş iş akışları yaratmalarını sağlar.

 

2011 yılında kurulan Zoom’un merkezi San Jose, Kaliforniya’dadır ve dünyanın farklı noktalarında ofisleri bulunmaktadır.

 

zoom.com 

@zoom_us 

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI