Bugun...'Zamanı verimli kullanma ve güvenlik, şehirlerin akıllılaşmasına giden yolda, hayat kalitesini artırmak için önemli belirleyiciler'


facebook-paylas
Güncelleme: 21-11-2020 17:57:24 Tarih: 12-11-2020 15:21

'Zamanı verimli kullanma ve güvenlik, şehirlerin akıllılaşmasına giden yolda, hayat kalitesini artırmak için önemli belirleyiciler'

Gelecek nesil akıllı şehir çözümleri üreticisi Ekin Smart City Solutions Yönetim Kurulu Başkanı

Akif Ekin, İstanbul Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşma ile yapay zeka tabanlı gelecek nesil

akıllı şehir çözümlerini anlattı.


Koronavirüs pandemisi sonrasında güvenlik dünyasında yaşanan paradigma değişimine odaklanan İstanbul Güvenlik Konferansı, bu yıl 6. kez düzenlendi.

 

Online olarak gerçekleştirilen konferansta, her ekonomik sektörün güvenlileştirilmesi için iş yapma biçimlerinde ve pandemi sonrasında ihtiyaç duyulan esnek, modüler, dinamik, akışkan,

ihtiyaç odaklı çözümlerinde aralarında yer aldığı çeşitli konular işlendi.

 

Yapay zeka tabanlı akıllı şehir çözümleriyle alanında lider olan Ekin Smart City Solutions da konferanstaki, “Geleceğin Akıllı Şehirleri ve Güvenlik Yönetişimi” panelinde yer aldı.

 

Panelde, Ekin Smart City Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin,

“Yapay Zeka Tabanlı Gelecek Nesil Akıllı Şehir Çözümleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

Ekin, paneldeki konuşmasında; “Günlük hayatta yaşam kalitemizi ve önceliklerimizi etkileyen birçok etmen var. Zamanı verimli kullanma ve güvenlik, şehirlerin akıllılaşmasına giden yolda, hayat kalitesini artırmak için önemli belirleyiciler.

 

Yapay zeka tabanlı teknolojimizle, şehirlerde yaşayan milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıran, güvenliği sağlayan ve sürdürülebilir büyümeyi uygulanabilir hale getiren çözümler üretiyoruz.

 

Ürünlerimizin tamamını yapay zeka ile geliştiriyoruz.

 

Bu sayede; insan gözünden kaçabilen olayları fark edebilme,

şüpheli hareketleri tespit edebilme,

çevre yönetimine analitik veriler sağlama gibi avantajlar sunuyoruz” dedi.

 

Ekin Smart City Solutions hakkında;


Kurulduğu 1998 yılından bugüne alanında öncü ürünleriyle güvenli şehir teknolojilerine yön veren ve gelecek nesil akıllı şehir çözümlerini tasarlayan Ekin, Zürih, Miami, İstanbul, Stuttgart ve Bakü’deki ofisleri ile daha akıllı, güvenli ve huzurlu şehirler inşa etmek için çalışmaktadır.


Yenilikçi bakış açısıyla yazılım, donanım ve tasarım üçlüsünü bir arada geliştiren Ekin’in akıllı şehir çözümleri; mobil ve sabit formlarda kullanılabilen kırmızı ışık ihlal tespiti, hız tespiti, plaka tanıma,

akıllı kavşak yönetimi, park yönetimi, yüz tanıma, sistem kontrolü ve merkezi yönetimi kapsar.


Ekin modern şehirleri daha akıllı ve güvenli bir hale getirmek amacıyla yapay zeka ile geliştirdiği fark yaratan güvenli şehir teknolojileriyle alanında dünya standartlarının belirleyicisi olma konumunu korumak için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

 

https://ekin.com/

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI