Bugun...Güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman desteği için işbirliği anlaşması


facebook-paylas
Güncelleme: 30-01-2021 17:00:30 Tarih: 24-01-2021 14:55

Güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman desteği için işbirliği anlaşması

30 yıllık tecrübesiyle leasing sektörünün gelişmesine büyük katkıda bulunan Garanti BBVA Leasing; müşterilerine özel finansman desteği sağlamak üzere, Türkiye'de güneş enerjisi sektöründe

20 yıllık deneyimiyle ilklere imza atan Erikoğlu Sunsystem Enerji ile işbirliği anlaşması gerçekleştirdi.

 

Güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman desteği sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu işbirliği sayesinde, yenilenebilir enerjiye yatırım yapacak firmalara çok daha kolay ve özel çözümler sunulacak.


Şimdiye kadar yaklaşık 100 milyon dolar yatırım tutarlı 80 MW güneş enerjisi santrali kurulumu yapan Erikoğlu SunSystem, büyük ölçekli arazi santrallerinden elde ettiği bilgi birikimi ile;

fabrika ve mesken çatılarına kurduğu güneş enerji santralleri ile son kullanıcıların enerji maliyetlerini düşürmelerini sağlarken;

aynı zamanda tarımsal sulama için ihtiyaç duyulan enerjiyi tarım alanlarında kurduğu mikro-güneş enerji santralleri ile karşılayarak, çiftçilerin enerji girdilerini düşürmelerine destek oluyor.


İşbirliği hakkında açıklama yapan;

Erikoğlu Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikoğlu, çatı üstü kurulumlarla güneş enerjisinden üretilen elektriğe erişimin kolaylaştığını, son kullanıcıların güneşten enerji üretimi ile elektrik maliyetlerinde tasarruf sağlarken, temiz enerji kullanımı ile gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmaya yardımcı olduklarını söyledi.

 

Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektöründeki en deneyimli firmalarından biri olarak yenilikçi ekibiyle birlikte çalışmalarına tüm güçleriyle devam edeceklerini belirten Erikoğlu, ülke ekonomisine güneşten aldıkları enerji ile katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti.


30 yıldır Türkiye’de leasing sektörünün gelişmesine katkıda bulunduklarını ve

müşterilerinin tüm yatırım ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduklarını belirten

Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Ünal Gökmen, “Uzmanlaşmış kadromuz ve teknolojik altyapımızla müşterilerimize en hızlı ve kolay çözümleri sunmak üzere çalışıyoruz.

 

Bu kapsamda sektörün önemli oyuncularıyla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz.

 

Erikoğlu Sunsystem Enerji de sektörde uzun yıllara dayanan teknik tecrübesi ve bilgi birikimiyle işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğumuz şirketlerden biri.

 

Ülkemizde yatırımların yaygınlaşmasına vesile olacak bu işbirliği,

ülke ekonomimiz için de oldukça mühim.

 

Önümüzdeki süreçte önemli işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Garanti BBVA Leasing hakkında;

 

1990 tarihinde kurulan Garanti BBVA Leasing; geniş bir müşteri tabanını kapsayacak şekilde kurumsal, ticari, küçük ve orta boy işletmelerin leasing işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 

Garanti BBVA Leasing, Türkiye genelindeki 13 şube, Garanti BBVA şubeleri, çağrı merkezi, web sitesi, mobil site ve sosyal medya kanallarını kullanarak müşterilerine ulaşır.

 

Standard and Poor’s (S&P) ve Fitch Ratings şirketlerinin ikisinden de rating notu alan,

tek Türk leasing şirketidir.

 

www.garantibbvaleasing.com.trEtiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI