Bugun...'Boykot yetmez! Fransız ürünlerinin yerini Türk ürünleri almalıdır'


facebook-paylas
Güncelleme: 04-11-2020 16:44:39 Tarih: 28-10-2020 16:03

'Boykot yetmez! Fransız ürünlerinin yerini Türk ürünleri almalıdır'

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkan Mehmet Ulutaş, ’Fransız mallarını boykot etmek yetmez!, Fransız ürünlerinin yerini alacak Türk ürünleri üretmeliyiz ve dövizde yaşanan olumsuz tabloyu bir an önce düzeltmeliyiz.’ dedi. 

 

- ‘Boykot yetmez! Fransız ürünlerinin yerini Türk ürünleri almalıdır’ -

 

Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkan Mehmet Ulutaş, ”Fransa’nın, İslam’a karşı tutumu ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.) hakaret karikatürlerini devlet dairelerinde yayınlamasından sonra Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Müslüman karşıtı söylem,

eylem ve çirkinliklerinden güç alan, Peygamber Efendimize hakaret karikatürlerini yayınlayan alçak, aşağılık Fransız Charlie Hebdo dergisi, bu kez Cumhurbaşkanımız

Recep Tayyip Erdoğan'ı ahlaksız bir şekilde kapağına taşıyarak tiksindirici boyutu aşmıştır” dedi.  

 

Ulutaş, “Müslümanlara ve Türkiye'ye, tiksindirici boyutta düşmanlık eden Fransa ile her boyutta mücadele edilmesi için Fransız mallarını boykot etmek yetmez!

 

Fransız ürünlerinin girdiği tüm pazarlarda, Fransa'nın ticaret pastasını küçültecek ve

Türkiye'nin ticaret pastasından daha fazla pay almasını sağlayacak Türk ürünleri üretmeli ve bunun sürdürülebilir olması için hükümet tarafından koordineli bir şekilde teşvik, destekler ve yol haritası oluşturulması çok önemli.'' dedi.

 

- ‘Döviz kurunda yaşanan olumsuz tablo, Doğmamış nesilleri de olumsuz etkiliyor’ -

 

Döviz kurunda yaşanan olumsuz tablonun vatandaşı,

esnafı ve üreticiyi çok büyük zorluklara sürüklediğini belirten

‘Ticaret ve Ekonomi Kulübü’ Genel Başkan Mehmet Ulutaş,

'’Fransa, 2019'da İslam ülkelerine yaklaşık 45,8 milyar dolarlık ihracat yaparken, Müslüman ülkeler arasında Fransa'nın en fazla ihracat yaptığı ülke 6,66 milyar dolarla Türkiye olduğunu, İslam ülkelerinin Fransa’nın, İslam’a karşı tutumu karşısında aldığı boykot kararından sonra Fransa’nın İslam ülkeleri ile olan 45,8 milyar dolarlık ihracat hacmini Türk ürünleri ile Türkiye'nin lehine döndürecek dış ticaret hamleleri yaparak, dövizde yaşanan olumsuz tablodan etkilenen vatandaş, esnaf ve üreticiye üretim bazlı pazarlar açılması ile yaşanan olumsuz tabloyu olumluya döndürme imkanı oluşmuş olacaktır.’' dedi. 

 

Ulutaş, '’Döviz kurunda yaşanan TL’nin yabancı paralar karşısında yaşadığı değer kaybının ülkeyi fakirleştirdiğini, şimdiki nesillerde yaşanan fakirleşmenin ve yaşanan olumsuz ekonomik tablonun doğmamış nesillere miras olduğu gerçekliğiyle dövizde yaşanan olumsuz tablonun düzelmesi için adımlar ivedilikle atılmalıdır.'’ dedi.

 

www.tekder.com.trEtiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI