24.11.2017,21:54
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Küstah Yunan’a haddini bildirecek yok mu?
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Yunan Savunma Bakanı Kammenos, Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Tellidis ile birlikte 01 - 02 Nisan 2016 tarihlerinde, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi bölgesine, iki günlük resmi ziyarette bulundu.

Kammenos, ziyaret sırasında Türkiye’ye ve Kuzey Kıbrıs’a yönelik olarak çok sert mesajlar verdi. Bakan Kammenos’un mesajları, Yunan Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlandı. Kammenos, ENOSİS (Kıbrıs’ın Yunanistan’la birleşmesi ) ve PKK’ya destek mesajları verdi.

Ziyaretin birinci gününde EOKA Terör örgütünü anma törenlerine katılan Kammenos, ikinci günde Güney Kıbrıs’taki askeri birlikleri ziyaret etti. Güney Kıbrıs’taki Rum askerleri, Bakan Kammenos ve Kara Kuvvetleri Komutanı Tellidis’e  “göreve hazırız” mesajı verdi.

Savunma Bakanı Kammenos, daha sonra Kıbrıs Yedek Komando Subayları Derneği Genel Merkezine giderek, PKK destekçisi Theofilos Georgias’ı anma törenine katıldı. Anma Törenine, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Savunma Bakanı Christoforos Fokaides ve Rum Milli Muhafız Ordu Komutanı Korgeneral Basiakulis de katıldı.

1994 yılında hayatını kaybeden, terör örgütü PKK destekçisi Theofilos Georgias,Kürdistan Dayanışma Komitesi’nin başkanlığını yapıyordu. Bakan Kammenos, Theofilos’u Anma Töreninde yaptığı konuşmada PKK’ya destek mesajları verdi.

 

Teröristbaşı Öcalan’ın Yunanistan tarafından teslim edilmesini (Kenya’daki Yunan Büyükelçiliği’nden teslim edilmesini kastediyor ) vatan hainliği olarak tanımlayan Kammenos, bu olayın Theofilos’un mücadelesine ağır zarar verdiğini söyledi. Theofilos’un, her şeye gücü yeten Türk Devleti efsanesini yıktığını iddia eden Kammenos, Kürt savaşçıların (PKK’lı teröristlerin) kendilerine / Yunanlılara güvendiğini belirtti.

 

Kammenos konuşmasının son bölümünde, “eğer gelecek aylarda Kürt devletini kurarsak, onun (Theofilos’un) huzur içinde uyuyacağını bilmenizi isterim” dedi.

 

AKP Hükümeti Bakan Kammenos’un açıklamalarına yine sessiz ve tepkisiz kaldı. PKK’lı teröristlerle mücadele ettiğimiz ve yüzlerce şehit verdiğimiz bugünlerde, PKK’ya destek mesajları veren ve Türkiye’ye saldıran bu küstah Yunan’a haddini bildirecek yok mu?

Geçen sene de Kıbrıs’ı ziyaret eden Kammenos, “Güney Kıbrıs’ta görev yapan Yunan Alayı’nın, zaman olgunlaştığında, işgal bölgelerine (Kuzey Kıbrıs’ı kastediyor) özgürlük bayrağını yeniden dikecek hücum birliği olduğunu” söylemişti. 

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan birliklerin üçte iki oranında çekildiği haberlerine sessiz kalan Erdoğan, Davutoğlu ve AKP Hükümeti, zamanın olgunlaşmasını mı sağlıyor? Bu derin sessizlik, Güney Kıbrıs’taki Rum birliklerinin, Kuzey Kıbrıs’a girip Rum ve Yunan bayrağını dikmesi için olgun bir ortam ve zaman oluşturulmasının habercisi mi?

 

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay