24.11.2017,21:54
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Yunan’a serbest, Binali’ye pasaportla
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, ısrarla ve inatla, Ege Denizi’nde Sevr Antlaşmasını uyguluyor.

Binali Yıldırım’ın ancak pasaportla giriş, çıkış yapabildiği İzmir Koyun Adası yolgeçen hanına döndü. Yunanlı bakan, general ve amiraller hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası’na pasaportsuz olarak giriş, çıkış yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı İzmir Koyun Adasına gelmişti. Şimdi de Yunan ASDEN Adalar Yüksek Askeri Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası’na geldi ve adayı ziyaret etti.

 

Korgeneral Manolakos’un İzmir Koyun Adası’na yaptığı ziyaret ile ilgili haber ve resimler, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı. 

Korgeneral Manolakos, İzmir Koyun Adası’nda, işgalci Yunan askerleri ile birlikte Yunan bayrağının altında poz vererek egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.    

İzmir Koyun Adası’na, Yunan askerleri ile birlikte top ve uçaksavar gibi ağır silahlar yerleştirildi. Silah ve mühimmat yığınağı yapılan Koyun Adası, Türkiye’ye yönelik olarak yapılacak askeri harekât için ileri karakol haline dönüştürüldü. Korgeneral Manolakos, İzmir Koyun Adası’ndaki Yunan askerlerinin harekâta hazırlık seviyelerinin ve morallerinin mükemmel seviyede olduğunu belirterek Türkiye’ye meydan okudu. 

Korgeneral Manolakos, er yemekhanesinde işgalci Yunan askerlerinin Paskalya Bayramını kutladı. 

Paskalya kutlamasının yapıldığı er yemekhanesinin duvarına asılan Yunan bayrağı da dikkat çekti. 

İzmir Koyun Adası, Karaburun bölgesine 3,5 mil mesafede olup 6 millik Türk karasuları içindedir.

Milletimize, “tek bayrak, tek millet” diye masal anlatan Binali Yıldırım, kendi seçim bölgesindeki İzmir Koyun Adası’na, Türk bayrağını gizleyerek ve teknesine Yunan bayrağı çekerek, pasaportla girebilmişti.

İzmir Koyun Adası’nda, Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde çok sayıda kilise inşa edilmiş. Kiliselerin papazlarını İstanbul Fener Rum Patrikhanesi atıyor. Vatan toprakları çan sesleri ile inim inim inliyor. Koyun Adası’nda bir tek cami bile yok, ezan sesi hiç yok.

Yunan ASDEN Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos Türkiye’ye meydan okurken, Türk topraklarında egemenlik ve bayrak gösterisi yaparken, Başkomutan olduğunu iddia eden Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın sesi soluğu çıkmadı. Yunanistan’a müzik notası bile verilmedi. Yunan askerleri Türk topraklarına serbestçe giriş çıkış yaparken, Binali Yıldırım Türk topraklarına pasaportla giriyor. Avrupa’ya vizesiz gireceğimizi iddia edenler kendi topraklarımıza pasaportla giriyor.

 

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri   


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay