22.02.2018,02:07
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Yunan’a serbest, Binali’ye pasaportla
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, ısrarla ve inatla, Ege Denizi’nde Sevr Antlaşmasını uyguluyor.

Binali Yıldırım’ın ancak pasaportla giriş, çıkış yapabildiği İzmir Koyun Adası yolgeçen hanına döndü. Yunanlı bakan, general ve amiraller hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası’na pasaportsuz olarak giriş, çıkış yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı İzmir Koyun Adasına gelmişti. Şimdi de Yunan ASDEN Adalar Yüksek Askeri Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası’na geldi ve adayı ziyaret etti.

 

Korgeneral Manolakos’un İzmir Koyun Adası’na yaptığı ziyaret ile ilgili haber ve resimler, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı. 

Korgeneral Manolakos, İzmir Koyun Adası’nda, işgalci Yunan askerleri ile birlikte Yunan bayrağının altında poz vererek egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.    

İzmir Koyun Adası’na, Yunan askerleri ile birlikte top ve uçaksavar gibi ağır silahlar yerleştirildi. Silah ve mühimmat yığınağı yapılan Koyun Adası, Türkiye’ye yönelik olarak yapılacak askeri harekât için ileri karakol haline dönüştürüldü. Korgeneral Manolakos, İzmir Koyun Adası’ndaki Yunan askerlerinin harekâta hazırlık seviyelerinin ve morallerinin mükemmel seviyede olduğunu belirterek Türkiye’ye meydan okudu. 

Korgeneral Manolakos, er yemekhanesinde işgalci Yunan askerlerinin Paskalya Bayramını kutladı. 

Paskalya kutlamasının yapıldığı er yemekhanesinin duvarına asılan Yunan bayrağı da dikkat çekti. 

İzmir Koyun Adası, Karaburun bölgesine 3,5 mil mesafede olup 6 millik Türk karasuları içindedir.

Milletimize, “tek bayrak, tek millet” diye masal anlatan Binali Yıldırım, kendi seçim bölgesindeki İzmir Koyun Adası’na, Türk bayrağını gizleyerek ve teknesine Yunan bayrağı çekerek, pasaportla girebilmişti.

İzmir Koyun Adası’nda, Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde çok sayıda kilise inşa edilmiş. Kiliselerin papazlarını İstanbul Fener Rum Patrikhanesi atıyor. Vatan toprakları çan sesleri ile inim inim inliyor. Koyun Adası’nda bir tek cami bile yok, ezan sesi hiç yok.

Yunan ASDEN Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos Türkiye’ye meydan okurken, Türk topraklarında egemenlik ve bayrak gösterisi yaparken, Başkomutan olduğunu iddia eden Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın sesi soluğu çıkmadı. Yunanistan’a müzik notası bile verilmedi. Yunan askerleri Türk topraklarına serbestçe giriş çıkış yaparken, Binali Yıldırım Türk topraklarına pasaportla giriyor. Avrupa’ya vizesiz gireceğimizi iddia edenler kendi topraklarımıza pasaportla giriyor.

 

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri   


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?